REKLAMA

W kultową grę zagrasz na ulicach swojego miasta. Google szykuje powrót klasyka

Space Invaders powraca w AR, a wszystko dzięki Google'owi. Na razie wiadomo, że firma-matka serii - Taito oraz Google, zaplanowali coś ciekawego z okazji 45-lecia wydania oryginalnej gry z serii.

11.05.2023 10.53
Space Invaders powracają w AR
REKLAMA

Wiele legendarnych marek sprzed lat zostaje odkopanych, ponieważ ludzie nie chcą porzucać znanych tytułów. Problem w tym, że czasem jakość produktów nie spełnia obecnych standardów. Czy pamięta ktoś o Space Invaders? Oczywiście, że tak. Ta seria otrzyma kolejną grę, stworzoną we współpracy z Google.

REKLAMA

Space Invaders w AR od Google i Taito.

Google i Taito (studio, które stworzyło oryginalną grę Space Invaders) ogłosili współpracę i plany wydania nowego tytułu: Space Invaders: World Defense. Na czym polega nowa gra? Wygląda na to, że będziemy mogli walczyć z kosmitami w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Gdzie? Wychodzi na to, że na Mapach Google?

Na podstawie GIF-a na Twitterze oraz trailera, rozgrywka przypomina strzelanie do kaczek jak w Duck Hunt:

Przeczytaj także:

Zwiastun pokazuje, że gra łączy świat cyfrowy z rzeczywistym, ale nie wiadomo dokładnie, co to oznacza.

Gra wykorzystuje niedawno zapowiedziane Streetscape Geometry API oraz ARCore, dzięki którym gra dostosowuje się do otoczenia. Dostaliśmy wiele słów, ale niewiele wiemy o rozgrywce.

Wiadomo, że nowa gra stworzona w partnerstwie Google i Taito będzie dostępna jeszcze tego lata.

Przez ostatnie 45 lat Space Invaders próbują zawładnąć światem. Powrócili i tym razem przybyli z innego wymiaru. Jako jeden z najlepszych ziemskich pilotów, musisz wykorzystać zaawansowaną technologię swojego statku kosmicznego i swoje umiejętności, aby podróżować między wymiarami i bronić planety. Przyszłość Ziemi jest w twoich rękach!

- przekazuje oficjalny opis tytułu.

Space Invaders wyszło już raz w AR. W 2021 roku.

W 2021 roku w Sklepie Play, jak i App Store, pojawiła się gra Space Invaders: Hidden Heroes wydana przez nieistniejące już Studio Onoma, wcześniej Square Enix Montreal. Tak, wiem, na pewno wiecie o niej, bo była tak ogromnym hitem, że mniej niż rok po swojej premierze, zniknęła z obu tych sklepów. 

Gra była wybitnie niepodobna do Space Invaders. Bardziej przypominała Pokemony w wydaniu pikselowym. Zobaczcie na rozgrywkę:

REKLAMA

Oby to, co stworzy Taito w partnerstwie z Google wyszło lepiej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA