1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zestaw do pracy zdalnej poza domem - zabierz biuro ze sobą na wyjazd

Lokowanie produktu: Plus

Pracę zdalną można realizować nie tylko z domu, ale i z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Jakie sprzęty będą do tego potrzebne? Sprawdź listę urządzeń, dzięki którym będziesz mógł zabrać swoje mobilne biuro zawsze ze sobą w podróż.

25.05.2023
9:34
smartfon-laptop-router-praca-zdalna-plus

Pracujesz zdalnie i chciałbyś od czasu do czasu zmienić otoczenie? Wyposaż się w zestaw sprzętów elektronicznych do pracy poza biurem, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i na wyjazdach. Dzięki temu będziesz mógł w dowolnej chwili skoczyć do domku nad jeziorem albo w górach na długi weekend i to nawet wtedy, gdy nie masz już dni urlopowych. W ciągu dnia będziesz mógł wygodnie pracować, a popołudnia spędzisz na łonie natury.

Praca zdalna nie tylko w domu

A jakie dokładnie sprzęty będą potrzebne, aby pracować zdalnie z dala od swojego domu? Podstawa to oczywiście stabilny dostęp do internetu. Pomoże w tym przenośny router – najlepiej taki z obsługą 5G od Plusa, które zapewnia najlepsze pokrycie kraju, z możliwością podpięcia wielu sprzętów naraz. Nie obejdzie się też bez solidnego i szybkiego laptopa, który zaoferuje sporo przestrzeni roboczej – poza domem nie będzie dostępu do monitora.

Po pracy przychodzi czas na relaks, a pomocne mogą okazać się zarówno tablet, który można wziąć do ręki, siedząc na kanapie, jak i czytnik z e-papierowym ekranem, najlepiej taki z możliwością robienia notatek. Dzięki niemu wzrok po całym dniu pracy przed ekranem będzie mógł odpocząć. Na wyjeździe nie obejdzie się też bez telefonu, więc warto wybrać model z dużym ekranem, który można wykorzystać do komunikacji z firmą oraz do robienia pamiątkowych zdjęć.

Router marki Oppo od Plusa sprawdzi się zarówno w domu, jak i na wyjazdach

Router 5G: OPPO 5G CPE T1a

Nie ma pracy zdalnej bez internetu. Tak jak wiele hoteli, hosteli, domków i apartamentów obiecuje dostęp do Wi-Fi, to często na miejscu okazuje się, że jest z tym… różnie. Jeśli okaże się, że sieć nie jest dostępna, trzeba sobie jakoś radzić. Niestety udostępnianie internetu z telefonu na dłuższą metę nie jest dobrym rozwiązaniem – urządzenie się nagrzewa i gubi prąd w oczach, a do tego nie zapewni optymalnego zasięgu.

Lepszym pomysłem niż przerabianie telefonu na router jest wyposażenie się w OPPO 5G CPE T1a z oferty sieci Plus. Można używać go na co dzień w domu, a na wyjazd zapakować do plecaka. Potem wystarczy podłączyć go do prądu w miejscu, gdzie zasięg jest najlepszy, a wszystkie urządzenia elektroniczne takie jak smartfony, laptopy, tablety i czytniki e-booków, które mają zapisane do niego hasło, będą od razu gotowe do pracy.

Dzięki temu, że mówimy o routerze z obsługą zielonej sieci 5G od Plusa, która jako jedyna w naszym kraju wykorzystuje dedykowane pasmo częstotliwości 2600 MHz TDD, użytkownicy OPPO 5G CPE T1a będą mogli cieszyć się szybkim transferem danych oraz świetnym pokryciem zasięgu, w tym LTE i 5G, i to nawet w małych miejscowościach. Zasięg 5G, jak i innych technologii można sprawdzić na stronie operatora. Przez szybkie Wi-Fi 6 można podłączyć nawet 32 sprzęty równocześnie, a ponadto można podpiąć np. komputer poprzez port Ethernet.

iPhone 14 Pro Max to solidny smartfon z unikalnymi funkcjami

Smartfon: iPhone 14 Pro Max

Tak jak internet to podstawa, tak telefon podczas pracy zdalnej również jest kluczowym narzędziem pracy. To z jego pomocą możemy komunikować się z firmą głosowo i tekstowo, a proste zadania, takie jak odpisywanie na maile lub przeglądanie komentarzy do dokumentów, można wykonać z jego pomocą nawet bez konieczności odpalania laptopa lub brania do ręki tabletu.

Warto tutaj pomyśleć o modelu z dużym akumulatorem, żeby nie być uwiązanym do gniazdka kablem oraz z ogromnym ekranem, który ułatwi wykonywanie obowiązków. Ze swojej strony mogę polecić iPhone 14 Pro Max, z którego korzystam od ponad pół roku. Nie jest to tani model, dlatego dobrym pomysłem może być zakup tego urządzenia w abonamencie lub wynajęcie go w ramach programu Plus Wymiana.

huawei matebook d16
Laptop taki jak Huawei MateBook D16 to mobilne centrum dowodzenia

Tak jak proste zadania można wykonać z poziomu telefonu, tak efektywna praca wymaga już komputera osobistego. Dobrym pomysłem może być wybór takiego modelu, który ma ogromny ekran, gdyż poza domem raczej nie będziemy mieć dostępu do zewnętrznego monitora. Z doświadczenia wiem, że im większy wyświetlacz mam do dyspozycji, tym szybciej wykonuję swoje obowiązki, dlatego preferuję laptopy 16-calowe. Świetną propozycją jest Huawei MateBook D16 z Windows 11.

Urządzenie dostępne w ofercie sieci Plus o wymiarach 356.7 x 248.7 x 18.4 mm i masie 1,7 kg wyposażono w 16-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, który oferuje więcej przestrzeni roboczej w pionie niż klasyczne ekrany panoramiczne Full HD (16:9, 1920 x 1080 pikseli). Urządzenie napędza szybki procesor Intel Core i5-12450H wspomagany przez 16 GB pamięci operacyjnej, a do dyspozycji użytkownika jest dysk o pojemności 512 GB.

samsung galaxy tab s8 5g
Tablet taki jak Samsung Galaxy Tab S8 można wykorzystać zarówno do pracy, jak i do rozrywki

Dobrym uzupełnieniem plecaka podczas pracy zdalnej poza domem będzie tablet. Ta kategoria urządzeń idealnie wpasowuje się między laptopy i smartfony. Zapewniają dużo więcej przestrzeni roboczej niż telefon, a można z nich wygodnie korzystać na kanapie w swoim apartamencie lub siedząc na tarasie przed domkiem na Mazurach albo w górach. Po pracy można z kolei na nich odpalić w łóżku film lub odcinek ulubionego serialu albo relaksującą grę.

Dobrym wyborem tabletu będzie Samsung Galaxy Tab S8. Urządzenie wyposażono w 8-rdzeniowy procesor, wbudowany model z obsługą 5G, 8 GB pamięci operacyjnej oraz dysk o pojemności 128 GB. Jego wymiary to jedynie 253.8 x 165.3 x 6.3 mm, a masa wynosi 507 gramów. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 12 z nakładką Samsung One UI, która zawiera wiele przydatnych w pracy aplikacji wyświetlanych na 11-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Czytnik e-booków i notatnik w jednym, czyli Huawei MatePad Paper

Podczas pracy zdalnej korzysta się cały czas z ekranów emitujących światło, co może być męczące dla oczu, a dobrze jest po wykonaniu swoich obowiązków się wyciszyć i zrelaksować np. przy czytaniu. Dlatego tak jak książki po pracy można zaś czytać na telefonie lub tablecie, tak lepiej wyposażyć się w czytnik e-booków z ekranem wykonanym z e-papieru. Tego typu urządzenia działają na zupełnie innej zasadzie niż panele typu LCD i OLED.

Dobrym przykładem czytnika e-booków jest Huawei MatePad Paper dostępny w ofercie sieci Plus. Urządzenie wyposażono w spory, bo aż 10,3-calowy wyświetlacz typu E-Ink, który pokrywa aż 86,3 proc. przedniego panelu. Co istotne, ten model można wykorzystać do robienia notatek rysikiem wykrywającym siłę nacisku oraz kąt pochylenia, co może okazać się przydatne zarówno w czasie wolnym, jak i podczas przeglądania i referowania dokumentów firmowych.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze