REKLAMA

realme idzie w świat. 200 megapikseli w modelach 11 Pro i 11 Pro+ dostępne globalnie

Realme zapowiedziało ekspansję swojej nowej rodziny 11 na globalny rynek. Trzymam kciuki za to, żeby była to również Polska, bo urządzenia mają bardzo ciekawą specyfikację.

17.05.2023 13.59
realme-11-pro-plus
REKLAMA

Aparat o imponującej rozdzielczości 200 megapikseli pojawił się już w smartfonach od Xiaomi, Motoroli oraz w tegorocznym superflagowcu - Samsungu Galaxy S23 Ultra.

Zdjęcia wykonane przy użyciu smartfona wykorzystującego aparat o tak imponującej rozdzielczości są niesamowicie szczegółowe. Dlatego cieszy mnie, że zobaczymy go również w znacznie tańszym urządzeniu i to już niedługo.

REKLAMA

Realme właśnie potwierdziło, że będzie oferować swoją najnowszą rodzinę globalnie.

realme 11 Pro i 11 Pro+ zadebiutują na globalnym rynku w czerwcu

Urządzenia zadebiutowały kilka dni temu w Chinach, ale nie było wiadomo co z dostępnością na innych rynkach. Teraz producent potwierdził dobrą wiadomość. Czego możemy się spodziewać?

realme 11 Pro ma obustronnie zakrzywiony 6,7-calowy, 10-bitowy wyświetlacz OLED z częstotliwością odświeżania 120 HZ, obsługą technologii HDR10+. Procesor to MediaTek Dimensity 1080 połączony z 12 GB RAM i z 512 GB pamięci na dane.

Z tyłu znajdziemy aparat główny z matrycą o rozdzielczości 100 megapikseli ze stabilizacją optyczną, towarzyszy mu aparat o rozdzielczości 2 megapikseli, który odpowiada za zdjęcia makro. Z przodu znajduje się kamera do selfie o rozdzielczości 16 megapikseli.

Akumulator realme 11 Pro ma pojemność 5000 mAh i ładuje się z mocą 67 W.

realme 11 Pro+ ma taki sam wyświetlacz, procesor i pamięć RAM jak wersja 11 Pro, ale miejsce na dane wynosi do 1 TB. Akumulator o takiej samej pojemności jak w wersji bez plusa naładujemy z mocą do 100 W.

Tak naprawdę najważniejsza zmiana zaszła w aparatach: główny (Samsung HP3) ma rozdzielczość 200 megapikseli, towarzyszy mu aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z obiektywem ultraszerokokątnym, a zestaw zamyka aparat o rozdzielczości 2 megapikseli do zdjęć makro. i makro 2 Mpix. Na froncie zaś umiejscowiono moduł do selfie o rozdzielczości 32 megapikseli.

REKLAMA

Otwartą kwestię pozostaje co oznacza globalna dostępność

Poprzednia iteracja nie była dostępna w wersji Pro w Polsce. Tymczasem to właśnie ona oferuje najlepszy stosunek ceny do możliwości. Sam miałem przyjemność testować realme 10 Pro w wersji Coca-Cola Edition i byłem bardzo zadowolony z urządzenia. Specyfikacja modeli 11 Pro i 11 Pro+ jest o wiele mocniejsza.

Wszystkiego dowiemy się już w przyszłym miesiącu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA