REKLAMA

Ten system może wszystko zmienić. Apple odświeży starocia?

Czy ktoś z Was używa na co dzień smartwatcha od Apple? Ostatni model Apple Watch 8 nie wniósł wiele zmian. Następny też będzie prawdopodobnie nudny. Jak więc ta firma zdoła nam sprzedać kolejny iSprzęt za ogromne pieniądze? Oto ciekawe wieści: kolejna wersja systemu ma być ogromną aktualizacją. Największą od lat!

19.04.2023 05.46
Apple Watch Ultra 49 mm
REKLAMA

Zdarza się Wam znać na pamięć różnice pomiędzy różnymi wersjami systemu Apple Watch, czyli watchOS? Czym obecna wersja różni od tych z poprzednich lat? Osoby uprawiające sport powinny wiedzieć, ale co z resztą? W tym roku wszystko może się zmienić.

REKLAMA

watchOS 10 ma być “największą aktualizacją” od lat

Mark Gurman z Bloomberga w swoim newsletterze z zeszłego weekendu powiedział, że watchOS 10 będzie największą aktualizacją oprogramowania dla Apple Watch od 2015 roku, kiedy to wypuszczono pierwszy model AW. Co konkretnie ulegnie zmianie? Dla wielu użytkowników najważniejsza będzie zmiana ekranu głównego.

Ten, który od początku wygląda tak, jakby projektantom się nudziło i wrzucili wszystkie ikony w jedno miejsce. To jednak jeden z najbardziej użytecznych ekranów głównych w smartwatchach. Oto, jak może wyglądać nowy ekran po aktualizacji watchOS-a:

To wygląda dziwnie.

Krótko mówiąc, analityk analyst941, który już nie raz przewidywał rzeczy wprowadzane przez Apple w swoich urządzeniach, zapowiedział, że watchOS 10 otrzyma kompletnie zmieniony ekran główny, który będzie łatwiejszy w użyciu i bardziej zbliżony do interfejsu iOS. Kolejną nowością będą foldery:

Zaprezentowane grafiki to tylko rendery, które +/- mają przedstawiać, jak Apple może zmienić interfejs.

Nowy system watchOS 10 zostanie ujawniony podczas konferencji WWDC 2023 w czerwcu. A co z nowym sprzętem-sprzętem?

Następny model Apple Watch (9) ma być nudny

REKLAMA

Z przecieków wynika, że następny model Apple Watch (9) nie przyniesie żadnej rewolucji. Niemniej jednak, warto pamiętać, że do premiery pozostało jeszcze 8-9 miesięcy, więc wiele się jeszcze może zmienić. W ubiegłym roku lineup okazał się przełomowy dla niektórych użytkowników, gdyż pojawił się znacznie większy i droższy model Apple Watch Ultra. Pozostałe urządzenia otrzymały także miłe ulepszenia sprzętowe.

Specjaliści przewidują, że w tegorocznej bazowej linii smartwatchy Apple Watch mogłyby dostać przycisk Action, a także nowy czip z cyferką o jedno oczko wyżej. W przypadku Serii 8 jest to czip S8, zatem w Serii 9 spodziewamy się... S9. Możliwe, że pojawi się także wsparcie dla 5G lub ekran MicroLED, ale na razie trudno powiedzieć.

Premiera Apple Watcha z serii 9 powinna odbyć się standardowo w pierwszej połowie września.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA