REKLAMA

Vivaldi 6.0. Z tą przeglądarką masz YouTube Premium za darmo i słuchasz muzyki z wygaszonym ekranem

Vivaldi nie należy do najbardziej popularnych przeglądarek internetowych, jednak nowa wersja oprogramowania może przyciągnąć do siebie nowych użytkowników. Szczególnie na smartfony, ponieważ mogą skorzystać z jednego, znaczącego przywileju YouTube Premium.

20.04.2023 13.26
Vivaldi 6.0 aktualizacja
REKLAMA

Omawiana dziś przeglądarka nawiązująca nazwą do weneckiego muzyka jest tworem współzałożyciela Opery, czyli jednej z bardziej znanych programów do przeglądania internetu. Vivaldi wyróżnia się na tle konkurencji swoim interfejsem na smartfonach, który z jednej strony różni się od konkurencji, a z drugiej jest naprawdę dobrze zaprojektowany.

Oprogramowania zapewnia także wiele funkcji - od możliwości personalizacji, po zwiększoną prywatność. Nowa wersja Vivaldi oznaczona numerem 6.0 wprowadza jeszcze więcej zmian, z których najsensowniejszą będzie możliwość odtwarzania YouTube w tle na smartfonach.

REKLAMA

Vivaldi na smartfony to dobra i darmowa alternatywa dla YouTube Premium

Nowa aktualizacja przeglądarki Vivaldi da wielu użytkownikom powód, aby ją, chociażby przetestować na smartfonach. Nowością powinni się w głównej mierze zainteresować osoby, którym przeszkadza brak możliwości odtwarzania w tle na urządzeniach mobilnych, a nie mają subskrypcji YouTube Premium

W ustawieniach aplikacji jest jednak sposób - wystarczy sięgnąć do opcji i aktywować odtwarzanie dźwięku w tle i gotowe. Odtwarzanie podcastów/muzyki prosto z YouTube na wygaszonym ekranie bez wydanej złotówki - niezwykle przydatne.

Vivaldi 6.0 dwupoziomowy pasek kart
(źródło: Vivaldi)

Niemniej jednak nie jest to jedyna nowość Vivaldiego 6.0, bo twórcy dodali jeszcze kilka innych. Przykładowo jedna z nich ułatwi pracę z kartami, ponieważ umożliwi wyświetlanie dwupoziomowego stosu kart. A te w przeglądarce są pełnowymiarowe - zupełnie jak na komputerach, przez co łatwo nimi operować - szczególnie że można regulować szerokość zakładek, jedne mogą być mniejsze, drugie zaś większe.

Vivaldi 6.0 personalizacja menu dolnego
(źródło: Vivaldi)

Z ciekawych funkcji warto wymienić również licznik trackerów i reklam obserwujących użytkownika, a także konfigurowalny dolny pasek menu, który można dowolnie ustawiać pod siebie. Co więcej, w kwestii personalizacji są dostępne dowolne kolory akcentu.

Przeglądarka Vivaldi została dostosowana pod większe ekrany Chromebooków i tabletów

REKLAMA

Ponadto Vivaldi w wersji na tablety i Chromebooki został dostosowany do większych ekranów. Zmian jest naprawdę dużo, ale wszystkie można przetestować na własnej skórze, pobierając przeglądarkę.

Vivaldi 6.0 na tablety Chromebooki
(źródło: Vivaldi)
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA