REKLAMA

Tani Xbox Game Pass z Argentyny czy Turcji? Tylko do 13 miesięcy, sorki. Microsoft wprowadza ograniczenia

Myśleliście, że będziecie mogli korzystać z taniego Xbox Game Pass z Argentyny lub innych tańszych regionów bez ograniczeń czasowych? Microsoft wprowadził nowe ograniczenia dotyczące nabijania i magazynowania taniego Xbox Game Pass. Ograniczenie nie jest drakońskie, ale spotkało się z niezadowoleniem graczy.

11.04.2023 11.57
Ile Microsoft płaci za dodanie gry do Game Pass? Już wiadomo
REKLAMA

Microsoft ostatnio wprowadza sporo zmian. Kilka tygodni temu informowaliśmy o zakończeniu promocji Xbox Game Pass za 4 zł. Przed chwilą ograniczył łatwą emulację starszych gier, pomimo długiego czasu przymykania oka na to.

Co następne, ograniczenie dostępu do długiego nabijania subskrypcji Xbox Game Pass poprzez szybką zmianę regionu konsoli? Tak? Ojć.

REKLAMA

Gracze uwielbiali przeskakiwać granice dla XGP

Jak można było łatwo uzyskać kilkanaście miesięcy grania na Xbox Game Pass za drobniaki? Poza wykorzystaniem w kółko promocji za 4 zł, inną opcją było zmienienie regionu konsoli na taki, gdzie cena jest znacznie niższa.

Jak niska? Do tej pory, zakup najwyższej wersji Xbox Game Pass Ultimate z wykorzystaniem zmiany regionu pozwalał na nabycie subskrypcji na maksymalnie 36 miesięcy w cenie około 500 złotych. Czy było to zgodne z regulaminem i warunkami korzystania? Odpowiedź pozostawiamy wam.

Koniec długiego i taniego Xbox Game Pass z Agentyny czy Turcji

Jak podaje polskie "PPE" za forum „Resetera”, nadszedł koniec stackowania tanich subskrypcji w pokaźnych ilościach. Jak wspomniałem wcześniej, do niedawna maksymalny okres wykupienia subskrypcji XGP wynosił 36 miesięcy. I taki czas obowiązuje nadal w większości krajów na świecie, z wyjątkiem Argentyny i Turcji.

REKLAMA

Teraz wprowadzono nowe ograniczenie: gracze z ww. regionów mogą mieć nabite jedynie 13 miesięcy subskrypcji Xbox Game Pass. Microsoft pewnie nie mógł bardziej ograniczyć możliwości nabijania XGP, ale teraz stara się ukrócić działania, przez które może tracić przychód.

W internecie pojawiają się spekulacje, czy takie działania nie spowodują utraty przez Xbox zauważalnej liczby subskrybentów. W 2022 roku ta liczba przekroczyła 25 milionów - pozostaje pytanie, ile osób z tej pogromnej puli wybierało tańszą opcję z regionów, takich jak Turcja czy Argentyna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA