REKLAMA

Wzięli śmieci i zrobili z nich wyjątkowy kontroler do Xboksa. Oto pad w wersji Remix Special Edition

Microsoft nie lubi nudy i poza domyślnymi padami do swoich konsol Xbox Series S | X, dostępna jest masa różnych wersji kolorystycznych, nierzadko tematycznych. Tym razem producent przyszykował wyjątkową wersję Remix Special Edition, która nawiązuje swoimi kolorami do naszej planety Ziemi.

05.04.2023 08.07
Kontroler Xbox wersja specjalna Remix z recyklingu
REKLAMA

I to nie z byle powodu, bo mamy początek kwietnia, a wielkimi krokami nadchodzi Światowy Dzień Ziemi, który odbędzie się standardowo, 22 kwietnia. Microsoft przygotował całkiem tematyczny produkt, który ma nawiązywać do tego dnia, jednocześnie przypominając, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, stosując recykling.

REKLAMA

Oto bezprzewodowy kontroler Xbox w specjalnej wersji. Stworzonej częściowo z recyklingu

Gigant technologiczny, który stoi za konsolami Xbox, postanowił zaprezentować najnowszy kontroler bezprzewodowy w wersji Remix. Najciekawsze jest w tym, że częściowo został wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu.

Kontroler Xbox wersja specjalna Remix z recyklingu
Pad do Xboxa w wersji Remix Special Edition (źródło: Microsoft)

Jak twierdzi sam producent na oficjalnej stronie produktu, jedna trzecia materiałów, potrzebnych do wykonania pada, została pozyskana z recyklingu i regranulatu. Oznacza to, że urządzenie składa się z tworzywa sztucznego z przetworzonych odpadów produkcyjnych z resztek kontrolerów dla konsol Xbox One ubiegłej generacji. Ponadto wykorzystano tu również m.in. plastikowe dzbanki na wodę i płyty CD.

Co ciekawe, zastosowanie takich materiałów umożliwia pozyskanie wielu wariacji tekstur, dla samego pada. Innymi słowy, każdy kontroler ma swój unikatowy wygląd - a ten zresztą też jest ciekawy, ponieważ ww. materiały sprawiają, że urządzenie ma kolory nawiązujące do Ziemi. Przedni panel jest ciemnozielony, bumpery i spusty - jasnozielone, a tył jest zaś szaro-niebieski. Trzeba przyznać, wygląda to naprawdę ciekawie!

REKLAMA
Kontroler Xbox wersja specjalna Remix z recyklingu class="wp-image-3536078" width="840"
Kontroler Xbox Remix Special Edition(źródło: Microsoft)

Kontroler Xbox w wersji specjalnej Remix jest oczywiście zgodny z konsolami Xbox, z komputerami z systemem Windows oraz z systemami Android i iOS, poprzez moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. W zestawie sprzedażowym, poza samym padem znajduje się akumulator Xbox i kabel USB-C.

Sprzęt w tej niecodziennej edycji został wyceniony na 399 zł i już można składać zamówienia przedsprzedażowe w sklepie Microsoft Store. Premiera pada odbędzie się 18 kwietnia, kilka dni przed dniem Ziemi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA