REKLAMA

Spotify wyłączy tę funkcję pod koniec kwietnia. Masz ostatnią szansę, żeby z niej skorzystać

Pamiętacie szał na aplikację Clubhouse? Cały internet chciał mieć dostęp do apki polegającej na słuchaniu innych ludzi. Boom był tak duży, że nawet Spotify zdecydowało się wypuścić swojego konkurenta, Spotify Live. Funkcja Spotify ma zostać zaraz wyłączona.

04.04.2023 08.59
spotify-live-koniec-kopii-clubhouse
REKLAMA

Świat był trochę inny, gdy trwał szał na aplikację Clubhouse. Aplikacja stała się popularna zaraz po swoim debiucie w 2020 roku. Na początku, aby dostać się do do niej, trzeba było otrzymać specjalne zaproszenie - a zaprosić mogła jedynie osoba, która już miała dostęp do apki.

REKLAMA

Nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć, że to doprowadziło do zdobywania viralowego zainteresowania internautów. Wtedy też do Clubhouse przybyli celebryci i influencerzy, którzy zaczęli na niej organizować różnego rodzaju wydarzenia. Ale wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, a popularność apki zaczęła powoli przygasać. Chociaż nie zamyka się tak jak jej konkurent.

Spotify zamyka Spotify Live. Jeszcze raz, co zamyka?

Spotify powinno dobrze pamiętać o Clubhouse, ponieważ samo ma swój odpowiednik apki do rozmów i paneli. A raczej miał, bo zaraz nie będzie mieć, ponieważ dni Spotify Live są policzone.

Trochę historii: w marcu 2021 roku, Spotify zdecydowało się kupić firmę-matkę aplikacji Locker Room, która działała jak Clubhouse za 57 milionów dolarów.

W czerwcu wystartowała aplikacja do dyskusji od Spotify, Spotify Greenroom, która w kwietniu 2022 roku zmieniła nazwę na Spotify Live. To był odpowiednik aplikacji Clubhouse, ale od firmy od streamingu muzyki - więc siłą rzeczy stawiał bardziej na słuchanie i dyskusje z muzykami.

Spotify Live zostanie zamknięty 30 kwietnia 2023 roku. Firma po eksperymentach uznała, że interakcje fanów i twórców na żywo wciąż mają przyszłość w ekosystemie Spotify, ale samodzielna aplikacja nie jest już potrzebna. Zamiast tego Spotify skupi się na "listening parties", które pomogą w dalszym rozwoju interakcji między fanami a artystami.

"Po okresie eksperymentów i nauki o tym, jak użytkownicy Spotify korzystają ze słuchowisk na żywo, zdecydowaliśmy się zakończyć działanie aplikacji Spotify Live. Wierzymy, że przyszłość interakcji fanów i twórców w czasie rzeczywistym jest możliwa w ekosystemie Spotify. Jednak, na podstawie naszych doświadczeń, nie ma już sensu, aby istniała jako samodzielna aplikacja. Zauważyliśmy obiecujące wyniki w przypadku użycia przez artystów tak zwanych "listening parties", które będziemy dalej badać, aby ułatwić interakcje na żywo między artystami a fanami"

rzecznik Spotify dla “Gizmodo”

Clubhouse trzyma się lepiej od swoich klonów.

REKLAMA

Lepiej od swojej konkurencji, która zdaje się wyłączać jedna po drugiej. Ale od początku: w tym momencie Clubhouse zajmuje 42. miejsce w rankingu pobranych darmowych aplikacji w sklepie App Store. Klon podobnej apki od Reddita został wyłączony 21 marca br., odpowiednik Mety został wcielony w Facebook Live. A Twitter Spaces, nawet pod rządami Elona Muska, nadal istnieje.

Korzystacie jeszcze z Clubhouse?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA