REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy składak Samsunga przestanie wypychać kieszenie. Taki będzie Galaxy Z Fold 5

Składane Samsungi Galaxy Z Fold mają to do siebie, że gdy są złożone, nie należą do najchudszych smartfonów na rynku. Najnowsze doniesienia sugerują, że przyszła generacja ma zostać pod tym względem znacznie ulepszona.

26.04.2023
14:25
Nowy składak Samsunga przestanie wypychać kieszenie. Taki będzie Galaxy Z Fold 5
REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego sztandarowego, składanego smartfona koreańskiego producenta. Ostatnio pojawiły się informacje o specyfikacji technicznej urządzenia, a tym razem dowiadujemy się, że złożony sprzęt nie będzie już taki gruby, jak dotychczas. To dobra wiadomość dla osób, którym nie pasowały wymiary poprzednich Z Foldów.

REKLAMA

Samsung Galaxy Z Fold 5 będzie znacznie chudszy od Z Folda 4.

Jak podaje Ice Universe, którego wiadomości już nieraz się sprawdziły, nadchodzący składak Samsunga będzie wyróżniał się na tle poprzedników znacznie mniejszymi wymiarami. Co prawda, w wysokości i szerokości urządzenie ma być zaledwie 0,2 mm mniejsze, ale w kwestii grubości to już zupełnie inna historia.

Rozłożony Samsung Galaxy Z Fold 5 ma mierzyć 6,1 mm grubości, a złożony - co ma ogromne znacznie w momencie, gdy nosimy smartfon w kieszeni - zaledwie 13,4 mm. Fakt faktem jest to znacznie wyższa wartość, porównując ją do zwykłych smartfonów, natomiast zestawiając ją z obecną generacją Z Fold 4, który w najgrubszym punkcie ma 15,8 mm, to jest już spora zmiana.

Ostatnie przecieki sugerowały, że nadchodzący model zostanie wyposażony w nowy zawias, co by się zgadzało z ostatnimi danymi o grubości smartfona. Dzięki niemu może składać się idealnie płasko. Co więcej, Ice Universe twierdzi, że Z Fold 5 będzie 9 g lżejszy niż jego poprzednik.

A co z resztą specyfikacji?

REKLAMA

Samsung Galaxy Z Fold 5 ma zaoferować standardowo dwa ekrany, które najprawdopodobniej będą takie same jak w Z Fold 4. Mowa tu o zewnętrznym panelu o przekątnej 6,2 cala i wewnętrznym wyświetlaczu 7,56 cala, a więc mniejsze wymiary mogą być równoznaczne z węższym obramowaniem.

Urządzenie powinno zaoferować zestaw 3 aparatów na tylnej obudowie - główny 50 Mpix, szeroki kąt 12 Mpix i teleobiektyw 10 Mpix. Co do procesora nie mamy pewności, lecz najbardziej prawdopodobny jest układ Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy lub jego wersja z plusem. Do premiery sprzętu jeszcze sporo czasu, ponieważ oczekuje się, że nowe składaki zadebiutują z końcem lipca br. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA