REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Masz starszy telefon Samsunga? Dostaniesz kilka nowości za darmo

Za darmo to uczciwa cena, prawda? Szczególnie gdy mówimy o ulepszeniach, które najpewniej nigdy w normalnych warunkach nie trafiłyby do starszych urządzeń. Apple ma długie wsparcie z nowym oprogramowaniem, a Samsung teraz zamierza ulepszyć starsze modele o nowości wprowadzone z Galaxy S23. Miło?

07.04.2023
11:02
samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja
REKLAMA

Pokrótce: nierzadko zdarza się, że firmy decydują się na ograniczenia dla poprzednich urządzeń. Bo wiecie, jeżeli coś będzie innowacją dla telefonu X, to dlaczego jego poprzednik miałby otrzymywać te same funkcje? Z drugiej strony, czasem dostosowanie nowości dla starszych urządzeń może wymagać sporej pracy.

Właśnie okazało się, że Samsung zamierza wesprzeć swoje już lekko wiekowe urządzenia o ciekawe funkcje.

REKLAMA

Tryby Pro Video i selfie Expert RAW w starszych Samsungach

Wiem, że roczne urządzenia nie są najczęściej kwalifikowane jako "starsze". Ale dobrze wiedzieć, że Samsung o nich pamięta.

Na koreańskim forum społeczności Samsunga, osoba odpowiedzialna za moderowanie sekcji o nowościach aparatów udostępniła listę nowych funkcji, które mają być już dostępne, planowane na przyszłość oraz te, które są w trakcie opracowywania, wraz z informacją, które modele Galaxy mają je otrzymać.

Z istotnych rzeczy, przednia kamera smartfonów z serii Samsung Galaxy S22 oraz Z Fold 4 otrzyma funkcje Expert RAW i Pro. A ww. urządzenia, oraz jeszcze dodatkowo Z Flip 4, będą mogły fotografować gwiazdy na nocnym niebie w trybie 300x Astro Hyperlapse.

"Idealny" ficzer, czyli Image Clipper też zawita do starszych modeli

Aparat to nie wszystko, ponieważ Samsung zamierza wprowadzić funkcję Image Clipper w Galerii do swoich starszych telefonów. Czym jest ów Clipper? Pozwala łatwo wycinać rzeczy ze zdjęcia, np. oddzielić nas z tła. Dokładnie to samo ma Apple, ale tshh, o tym nie mówimy.

Ta funkcja, co może być zaskoczeniem, ma trafić na telefony z serii Galaxy S20, S21, S22 (w Korei ta seria już otrzymała IC) oraz Galaxy Note 20, Note 20 Ultra, Z Fold 2, 3, 4 i Z Flip LTE/5G, 3 i 4. Czyli wszystkie współczesne flagowce od Samsunga, miło.

REKLAMA

Jest także jedna funkcja aparatu, która jest obecnie w fazie rozwoju. Post na forum mówi o ulepszonym efekcie przełączania obiektywu w serii Galaxy S22, Z Fold 4 oraz Z Flip 4.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Samsung udostępni te nowości. Wiadomo tylko, że warto czekać - użytkownicy starszych flagowców dostaną trochę nowości do zabawy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA