REKLAMA

Oto Opera One. Przeprojektowali przeglądarkę i wygląda obłędnie

Opera One to całkowicie przeprojektowana przeglądarka, która w niedalekiej przyszłości zastąpi zwykłą Operę. Oprogramowanie z pewnością spodoba się użytkownikom, którzy potrzebują nowoczesnej aplikacji do przeglądania internetu.

25.04.2023 12.35
Oto Opera One. Przeprojektowali przeglądarkę i wygląda obłędnie
REKLAMA

Twórcy Opery pochwalili się nową wersją przeglądarki, która została udostępniona publicznie. To na razie testowa wersja, która już teraz wprowadza wiele nowości - w tym odświeżony, nowoczesny interfejs oraz co ciekawe, funkcje usprawniające wydajność programu, ale także działanie kart.

Sprawdź to: Z tą przeglądarką masz YouTube Premium za darmo i słuchasz muzyki z wygaszonym ekranem

REKLAMA

Opera One już tu jest. Oto nowe funkcje i interfejs

Nowe wydanie aplikacji wprowadza zmiany nie tylko w kontekście wyglądu, ale też przede wszystkim od strony działania. Aplikacja została zbudowana modułowo, a to oznacza, że każdy z elementów interfejsu działa od siebie niezależnie. Moduły te są dostosowywane pod użytkownika - przykładem jest nowa funkcja Tab Islands, czyli wyspy kart, która ułatwia pracę na wielu kartach.

(źródło: Opera)

Dzięki funkcji karty są ustawiane kontekstowo - czyli przykładowo, gdy mamy otwartych kilka kart Dokumentów Google, to dla nich zostanie stworzona osobna wyspa. To jedna z większych nowości, która ma w znaczący sposób różnić się od zwykłego ustawienia kart w przeglądarkach. Co więcej, klikając na karty i przytrzymując klawisz ctrl/Command, będzie możliwość tworzenia własnych wysp pod siebie.

Kolejną nowością w Opera One to Multithreaded Compositor, który według producenta, ma zwiększyć wydajność w interfejsie przeglądarki. A jeśli chodzi o sam wygląd, ten również został unowocześniony i trochę przypomina ten z przeglądarki Safari na macOS. 

REKLAMA
(źródło: Opera)

Do dyspozycji jest także pasek boczny ze zintegrowanym ChatGPT, ale ten już trafił do wcześniejszych wersji przeglądarki w lutym tego roku. Wszelkie funkcje można testować na własnej skórze, pobierając wczesną wersję oprogramowania z oficjalnej strony producenta

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA