REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Opera idzie po Chrome'a? Przeglądarka zostanie zintegrowana z ChatGPT

ChatGPT w przeglądarce to świetna sprawa. Ale wiecie, co by było jeszcze lepsze? Przeglądarka z ChatGPT. Podobnie myśli Opera, która chce zintegrować popularny chatbot z paskiem bocznym przeglądarki. Ponadto Norwegowie nie chcą poprzestać na pasku bocznym, zapowiadając kolejne funkcje w ramach integracji "usług generowania treści przez sztuczną inteligencję".

13.02.2023
14:29
Opera idzie po Chrome'a? Przeglądarka zostanie zintegrowana z ChatGPT
REKLAMA

ChatGPT to inteligentny chatbot, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Sztuczna inteligencja OpenAI zawojowała świat nie tylko wiedzą i umiejętnościami posługiwania się językiem naturalnym, ale także wszechstronnymi umiejętnościami, które upraszczają wiele procesów twórczych

REKLAMA

W zeszłym tygodniu Microsoft zaprezentował nowy produkt, a właściwie - nową wyszukiwarkę Bing, która będzie oparta o specjalnie przygotowany model sztucznej inteligencji. Kolejka oczekiwania do nowego Binga jest długa, dlatego Opera już teraz zdecydowała się na wprowadzenie do swej przeglądarki integracji z ChatGPT.

Był TikTok, był Instagram, pora na miejsce dla ChatGPT w pasku bocznym Opery

Jak zapowiedziano w informacji prasowej, norweska firma pracuje nad zintegrowaniem "usług generowania treści przez sztuczną inteligencję" zarówno w komputerowej, jak i mobilnej wersji Opery.

Tak jak w przypadku innych serwisów, np. Instagrama czy TikToka, ChatGPT zostanie zintegrowany z paskiem bocznym przeglądarki. Ponadto do paska adresu zostanie dodany przycisk "Skróć" (ang. "Shorten"), za pomocą którego użytkownik będzie w stanie wygenerować krótkie streszczenie aktualnie przeglądanej strony lub artykułu.

REKLAMA

W przekonaniu Opery, wraz z rozwiązaniami AI wyłaniającymi się zarówno przy generowaniu tekstu, obrazu i dźwięku, jak i w niezliczonych innych formach, znajdujemy się u progu nowej ery kreatywności w sieci. Dlatego przekształcamy przeglądarkę, aby umożliwić naszym użytkownikom wykorzystanie wszystkich tych zasobów i rozwinięcie ich pełnego potencjału w najlepszy możliwy sposób

- powiedział Krystian Kolondra, EVP PC Browsers&Gaming w firmie Opera

Opera nie podała, kiedy konkretnie możemy spodziewać się nowych funkcji, jednak jak deklaruje Jan Standel, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji w Operze, zostaną one uruchomione "niedługo". Ponadto trwają prace nad kolejnymi usługami opartymi o AI, w tym wbudowanym generatorem treści.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA