REKLAMA

FreeBuds 5 - te słuchawki Huawei wyglądają jak z kosmosu. Ale ich cena będzie przyziemna

Huawei nierzadko wychodzi z naprawdę ciekawymi pomysłami designu swojego sprzętu. Wystarczy spojrzeć na ostatnio wydany inteligenty zegarek Watch Ultimate, który wygląda, jakby wyszedł prosto od jubilera. Chiński gigant technologiczny jednak może zaskoczyć nowymi słuchawkami FreeBuds 5.

11.04.2023 16.31
Huawei FreeBuds 5 wyróżniające
REKLAMA

Nowe słuchawki Huawei zostały zaprezentowane na dalekim wschodzie już jakiś czas temu, jednak wszystko wskazuje na to, że FreeBuds 5 trafią również i do Europy. Najciekawsze jest to, jak wyglądają - zupełnie jak z kosmosu. A jak z ceną?

REKLAMA

Huawei FreeBuds 5. Ani to słuchawki douszne, ani dokanałowe

Chiński producent sprzętu postanowił wydać kolejną generację słuchawek, która tym razem mocno będzie wyróżniać się pod względem wyglądu na tle konkurencji. A nie ukrywając, to ważny aspekt, ponieważ w dzisiejszych czasach sprzęty wyglądają niemalże tak samo i nie inaczej jest w kwestii słuchawek bezprzewodowych.

Huawei FreeBuds 5 bowiem wyglądają po prostu inaczej niż propozycje innych firm - nie jest to typowa kopia Apple AirPods lub AirPods Pro, ponieważ producent zastosował w nich zaoblone wykończenie, mające przypominać kroplę wody. A raczej kroplę księcia Ruperta i w sumie to coś w tym jest.

Huawei FreeBuds 5
(źródło: Huawei)

Natomiast co jest ciekawe, to ich budowa. Nie są to bowiem ani douszne, ani dokanałowe słuchawki, a raczej coś nimi pomiędzy - bo z jednej strony nie wchodzą w kanał i zostały pozbawione gumek znanych z m.in. AirPodsów Pro, ale z drugiej strony, mają hybrydową funkcję tłumienia hałasu z otoczenia. Na ich pokładzie zostały znalazły się 11-mm przetworniki odpowiadające za dźwięk, a ten powinien być naprawdę niezły - słuchawki obsługują kodeki LDAC oraz L2HC.

Huawei FreeBuds 5
(źródło: Huawei)

Każda z pchełek ma do dyspozycji 42-mAh baterię, a samo etui ładujące 505 mAh. Taki akumulator pozwoli na grę do 5 godzin, a gdy włączymy ANC, to 3,5 godziny, natomiast etui przedłuża te czasy do odpowiednio 30 i 20 godzin. Jeśli korzystamy ze smartfona Huawei HarmonyOS 3, skorzystamy także z funkcji dźwięku 3D. Warto dodać, że słuchawki są zgodne ze standardem IP54.

To jak wygląda cena i kiedy można się ich spodziewać?

REKLAMA

Jak podaje androidauthority, Huawei FreeBuds 5 powinny trafić do sprzedaży w Europie już 17 kwietnia, czyli w następny poniedziałek. Cena to natomiast 159 euro (równowartość ~742 złote). 

Możecie oczekiwać, że recenzja omawianych słuchawek pojawi się w niedalekiej przyszłości na łamach Spider's Web. Jeśli jesteście ciekaw naszej opinii FreeBuds 5, wyczekujcie całego materiału.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA