REKLAMA

Discord zapieje jak kogut i wkurzy twoich znajomych. Wbudowany soundboard nadchodzi

W jaki sposób będziecie mogli poprawić/zepsuć humor waszym znajomym? Discord wychodzi z rozwiązaniem pt. soundboard, czyli kilka dźwięków, które możecie odpalać podczas czatu głosowego. I to wszystko z poziomu aplikacji.

06.04.2023 10.14
Discord
REKLAMA

Discord stał się fenomenem, który de facto zastąpił starego TeamSpeaka 3 w roli "tej" aplikacji do rozmawiania ze znajomymi oraz zakładania serwerów. Ba! Podczas pandemicznego lockdownu powstawały nawet grupki klasowe na Discordzie, na których nauczyciele starali się zdalnie uczyć młodzież. 

Wtedy też widzieliśmy sporo trollingu, gdyż internauci uwielbiali przeszkadzać podczas internetowych zajęć na tym komunikatorze, Microsoft Teams czy Zoomie.

REKLAMA

Tylko, co wtedy, gdy każdy ma pod ręką idealne narzędzie do wkurzania innych? Co, gdy grupka osób otrzyma taką ogromną siłę? Co się wtedy wydarzy? Sami będziecie musieli sprawdzić na swojej skórze, ponieważ aplikacja od serwerów zapowiedziała cztery nowe funkcje. Jedną z nich jest soundboard - oj, to zapowiada się interesująco.

Discord ze wbudowanym soundboardem

Według definicji, soundboard to funkcja kanału głosowego, która umożliwia odtwarzanie krótkiego klipu dźwiękowego słyszanego przez wszystkich uczestników tego samego kanału głosowego. Czyli wszyscy mogą usłyszeć pianie koguta, gdakanie kury, trąbkę - albo popularne polskie memy, np. "Ale urwał".

Tablice dźwięków będą mogły zawierać dźwięki stworzone przez Discorda - ale też, co jest ważniejsze, sami możemy stworzyć nasze odgłosy, którymi będziemy męczyli ludzi z czatu. Będzie to funkcja dostępna dla każdego, kompletnie za darmo.

Minus? Niepłacący użytkownicy, tj. bez subskrypcji Nitro, będą zmuszeni do korzystania z predefiniowanych przez serwer dźwięków. Ci płacący, będą mieli o wiele większy arsenał, jak zdradza oficjalny wpis supportu komunikatora:

- Aby używać dźwięków Soundboard na różnych serwerach, musisz mieć aktywną subskrypcję Nitro. Nie potrzebujesz Nitro, aby korzystać z Soundboard w samym serwerze - czytamy w sekcji Q&A nowej funkcji.

Jeśli obawiacie się, że po wprowadzeniu soundboardu na Discordzie, nie będziecie mogli swobodnie rozmawiać z jednym ze swoich znajomych, nie musicie się martwić - można go wyłączyć w ustawieniach. Nowa funkcja ma trafić do wszystkich użytkowników w najbliższym czasie.

Pozostałe nowości dla subskrybentów Nitro to standardowe rzeczy: opcjonalne motywy (wow), wspaniałe reakcje na wiadomości (#kogokolwiek?) oraz ramki dla awatarów (już usnąłem).

REKLAMA

Zawsze możecie zrobić sami Soundboarda na Discordzie

Zawsze możecie samodzielnie stworzyć swoją tablicę dźwięków - to nic trudnego ani nowego. Discord po prostu oferuje tę funkcję dostępną dla każdego. Więc jeśli macie chęć, aby mieć własnego soundboarda dostosowanego pod was, droga wolna.

W internecie i na YouTube znajdziesz wiele poradników, które pozwolą Ci na skomponowanie tablicy dźwięków w kilka minut. Nie można zablokować tego typu treści, więc korzystając z tej opcji, możesz stać się jeszcze bardziej irytujący. Teraz jednak każdy będzie miał dostęp do podobnej funkcji

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA