REKLAMA

Nie masz iPhone'a? Musisz poprosić o pomoc serwisanta. Tak Apple aktualizuje AirPodsy

Apple wydało nową aktualizację oprogramowania dla swoich popularnych słuchawek AirPods, AirPods Pro i AirPods Max. Wszystko okej, jeżeli macie iPhone'a czy Maka. Ale co się dzieje, gdy macie Androida i zero iUrządzeń? Apple ma rozwiązanie dla was: przejdźcie się do punktu naprawczego firmy. Co?

13.04.2023 06.43
airpods pro 2 czy airpods pro 1 apple anc sluchawki 0
REKLAMA

Słuchawki Apple stały się już nieodłącznym elementem życia niektórych osób. Małe i stosunkowo tańsze AirPodsy są idealnym kompanem na siłownię czy inne miejsca, gdzie łatwo coś z nimi może się stać. Natomiast AirPodsy Pro i Max to produkty wyższej klasy, których jakość, w połączeniu z "magią" Apple, tworzy prawdziwe cuda.

REKLAMA

Nowa wersja oprogramowania dla AirPods, AirPods Pro i Max

Zacznijmy od mniej interesujących informacji, ale istotnych tutaj: Apple wydało nową wersję oprogramowania 5E133 dla słuchawek AirPods 2/3, AirPods Max i AirPods Pro 1/2. Czy wiemy, co dokładnie zostało zmienione w nowym oprogramowaniu? Nie, Apple nie podaje szczegółów dotyczących zmian, jedynie informuje o "poprawkach błędów i innych ulepszeniach".

Aby sprawdzić, czy twoje słuchawki zostały zaktualizowane, wykonaj następujące kroki:

  • Podłącz swoje słuchawki do urządzenia iUrządzenia;
  • Przejdź do Ustawień;
  • Kliknij zakładkę "AirPods (Pro/Max)";
  • Przewiń na sam dół - w sekcji "Informacje" znajdziesz wersję oprogramowania.

W przeddzień napisania tego tekstu miałem poprzednią (dla AirPods Pro 2) wersję softu:

A teraz magicznie otrzymałem aktualizację. Ciekawostka: moje AirPodsy ani razu nie dotknęły ładowarki, nawet tej od Apple Watcha. Uuu, magia Apple.

Screenshot

Jak zaktualizować słuchawki AirPods?

Niestety, nie ma łatwej opcji, aby "kliknąć i mieć nowe oprogramowanie". Apple nie udostępnia takiej opcji. Więc jak zaktualizować swoje słuchawki? Cierpliwie czekać.

Nowy, zaktualizowany dokument informuje, że słuchawki aktualizują się automatycznie, gdy ładują się i są w pobliżu urządzenia iPhone, iPada czy Maca, który jest z siecią Wi-Fi.

Jak widzicie na moim przypadku: nic nie róbcie, może poza słuchaniem muzyki, i po jakimś czasie otrzymacie niesamowitą aktualizację, która “coś” zmienia.

A co, jeśli nie mam urządzenia iUrządzenia?

To kolejna hipotetyczna sytuacja: co, jeżeli ktoś miałby słuchawki Apple, ale nie korzystałby z ich ekosystemu? Wiecie, byłby bez iPhone'a czy coś? Apple podaje rozwiązanie na taką sytuację - więc coś musi być w powietrzu.

Firma w swojej zaktualizowanej karcie produktu wskazuje, że tacy użytkownicy powinni udać się do Apple Store lub Autoryzowanego Serwisu Apple w celu aktualizacji oprogramowania sprzętu:

- Jeśli nie masz w pobliżu urządzenia Apple, możesz umówić się na spotkanie w Apple Store lub w autoryzowanym serwisie Apple, aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe - czytamy w anglojęzycznej karcie “About firmware updates for AirPods”.

REKLAMA

Polska wersja strony nie została jeszcze zaktualizowana - ale jaką inną opcję mieliby użytkownicy Androida, którzy uwielbiają AirPods Max? Ano, pewnie Apple mogłoby wydać aplikację podobną do tej, którą wydała dla słuchawek Beats (przypominam: Apple kupiło Beats chwilę temu). Ale przecież, po co to komu? 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA