REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Z YouTube zniknie jedna z najbardziej irytujących form reklamy. Powód jest prozaiczny

Jak poinformował zespół YouTube, z serwisu zniknie jeden z najbardziej natrętnych formatów reklam. Powód decyzji serwisu jest prosty, a dla niektórych wręcz oczywisty: tych reklam nie ma komu wyświetlać.

07.03.2023
15:19
Z YouTube zniknie jedna z najbardziej irytujących form reklamy. Powód jest prozaiczny
REKLAMA

YouTube oferuje kilka różnych formatów reklam, w tym m.in. wideo możliwe i niemożliwe do pominięcia przed wyświetleniem filmu czy banery wyświetlane ponad listą proponowanych filmów. Niezależnie od tego, który rodzaj reklam jest najbardziej opłacalny dla twórców i marek, z perspektywy widza można wyróżnić kilka najbardziej irytujących formatów. Wkrótce jednak zniknie jeden z nich.

REKLAMA

Czytaj też:

Z reklam YouTube znikną irytujące bannery reklamowe. To żadna strata

Mowa tu konkretnie o poziomych banerach, które wyświetlają się nad filmem, w dolnej części odtwarzacza. Jak ogłosił zespół YouTube, format ten zniknie permanentnie z serwisu 6 kwietnia bieżącego roku. Banery nie będą dostępne ani dla twórców, ani nie będą wyświetlać się widzom.

Jak tłumaczy YouTube, format ten był widoczny jedynie na filmach odtwarzanych na komputerach i laptopach, które stanowią zaledwie 10 procent całkowitego ruchu na YouTube. Ponadto wiele wtyczek blokujących reklamy od lat jest w stanie go blokować.

REKLAMA

Te reklamy pojawiały się jedynie na pulpicie, spodziewamy się zobaczyć ograniczony oddziaływanie na większość twórców, gdyż zaangażowanie [widzów] przemieściło się do innych formatów reklamowych.

- poinformował zespół YouTube

Jest to jedyny format reklam, który zostanie usunięty z serwisu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA