REKLAMA

To oglądaliśmy na YouTubie w 2022 r. Mamy podsumowanie roku

Na polskie hity YouTube’a musimy jeszcze poczekać, ale właśnie poznaliśmy listę najlepszych filmów i twórców z najważniejszego rynku, czyli z USA. Jak zwykle nie brakuje niespodzianek.

01.12.2022 15.54
Ile zarabiają youtuberzy?
REKLAMA

YouTube kolejny rok z rzędu rezygnuje z filmowego podsumowania roku, po tym jak filmy z cyklu Rewind były szeroko krytykowane za próby ugrzecznienia platformy. Widzowie masowo "łapkowali w dół" filmy YouTube Rewind, bo serwis był w nim przedstawiony jako miejsce pozbawione kontrowersji i w pełni przyjazne reklamodawcom. A w praktyce bywało z tym różnie, bo przecież kontrowersyjnych i jednocześnie popularnych twórców nie brakuje.

REKLAMA

W tym roku YouTube chwali się najpopularniejszymi materiałami bez filmu podsumowującego.

Mamy po prostu listę w krótkim wpisie na oficjalnym blogu YouTube’a. Lista pokazuje najpopularniejszych twórców oraz najchętniej oglądane filmy oraz shorty na terenie Stanów Zjednoczonych. To ojczyzna YouTube’a i jednocześnie najważniejszy rynek. Prawdopodobnie polska lista pojawi się później.

A zatem, do brzegu! Oto 10 najchętniej oglądanych filmów w Stanach Zjednoczonych:

Na pierwszym miejscu mamy Technoblade, twórcę filmów o grze Minecraft, który zmarł po długiej walce z rakiem. Na filmie widzimy pożegnanie z widzami czytane przez tatę twórcy. Film obejrzano 87,6 mln razy.

Drugie miejsce zajmuje nieocenzurowana wersja słynnego wydarzenia z gali Oscarów, na którym Will Smith policzkuje Chrisa Rocka. Wideo obejrzało 102 mln razy, ale opublikowano je w marcu, podczas gdy wideo numer jeden zostało uploadowane później, bo w lipcu.

Trzecie miejsce to film, w którym ponownie mamy Minecrafta w tle. Twórca o pseudonimie Dream po raz pierwszy pokazuje swoją twarz, zbierając przy tym 47 mln wyświetleń w niespełna dwa miesiące.

Kolejne miejsce jest charakterystyczne dla widowni ze Stanów, bowiem mamy tu zapis występu artystów w czasie Super Bowl.

Piątą lokatę obejmuje MrBeast, który jednocześnie w 2022 r. został największym twórcą na youtubie, pomijając trzy wytwórnie z samej globalnej czołówki, czyli indyjską T-Series, kanał Cocomelon z bajkami dla dzieci oraz indyjski kanał Sony Entertainment Television (YouTube dodaje, że na liście nie ma też kont muzyków i marek). MrBeast jest największym pojedynczym twórcą z wynikiem 114 mln subskrypcji, a więc tym samym wyprzedził słynnego PewDiePie, mającego 111 mln. MrBeast zyskał olbrzymią popularność na tworzeniu gigantycznych parków rozrywki nawiązujących do filmów (Willy Wonka i fabryka czekolady) i seriali (Squid Game).

YouTube chwali się też Shortami. Mają one więcej wyświetleń niż standardowe filmy.

Oto lista 10 najpopularniejszych Shortów w Stanach:

REKLAMA

Mamy tu typowe mydło i powidło, czyli głównie ciekawostki. Numer jeden to rozbijanie skorupki jajka pod wodą, na głębokości 14 metrów. Większość pozycji z listy ma znacznie ponad 100 mln wyświetleń, a rekordzista, czyli prank z niewidomym, ma 499 mln.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA