REKLAMA

Już ponad połowa Polaków w zasięgu sieci Plus 5G

Zielony operator właśnie z dumą poinformował o kolejnym etapie rozbudowy swojej infrastruktury 5G. Jak podaje Plus, w jej zasięgu znajduje się już ponad 20 mln mieszkańców Polski. A wkrótce jeszcze więcej.

17.03.2023 13.38
Plus 5G zasięg 2023
REKLAMA

W kwestii wdrażania sieci komórkowej nowej generacji Plus niezmiennie pozostaje liderem. Nie tylko jego usługi oferują zdecydowanie najwyższe transfery w Polsce, ale na dodatek dostępność sieci Plus 5G jest rozszerzana w imponującym tempie. Operator właśnie pochwalił się kolejnym osiągnięciem.

REKLAMA

Jest nim zwiększenie liczby nadajników 5G do blisko 3500, co oznacza - jak twierdzi Plus - że w zasięgu jego sieci piątej generacji znajduje się już ponad 20 mln mieszkańców Polski. Dostępność sieci jest przy tym zwiększania równomiernie na terytorium kraju i nie skupia się tylko na większych miejscowościach.

Tysiąc polskich miejscowości z obsługą 5G w ramach sieci Plus.

Z sieci 5G mogą korzystać wszyscy klienci sieci Plus korzystający z ofert abonamentowych, na kartę i internetowych. Choć oczywiście należy jeszcze posiadać telefon lub inne urządzenie obsługujące tę sieć. Szybkość pobierania danych w sieci 5G Plusa jest ponad trzykrotnie wyższa niż średnie prędkości pobierania z wykorzystaniem technologii LTE oraz niemal dwukrotnie wyższa niż prędkość ściągania danych w sieciach 5G innych operatorów.

REKLAMA

Plus oczywiście jest gotowy na tych klientów, którzy nie mają jeszcze nowoczesnego telefonu, rutera czy tabletu. W sklepie operatora znajduje się ponad 130 takich urządzeń, w tym telefony w cenie 1000 zł czy domowe rutery z modemem zewnętrznym.

Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej, co trzeci Polak nie ma nic przeciwko masztowi 5G w jego bezpośredniej okolicy. Warto też pamiętać, że niebawem z Polski zniknie sieć 3G.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA