REKLAMA

Ważna zmiana w Orange. Od dziś nic nie zapłacisz za połączenie z tym numerem

Od poniedziałku 13 marca Orange Polska znosi opłatę za połączenia z infolinią operatora.

13.03.2023 15.27
Ważna zmiana w Orange. Od dziś nic nie zapłacisz za połączenie z tym numerem
REKLAMA

13 marca szef biura prasowego Orange Polska, Wojciech Jabczyński poinformował o zniesieniu przez pomarańczowego operatora opłat za połączenia z infolinią. Od dziś połączenia wykonywane przez klientów Orange - w tym abonentów na kartę oraz klientów nju mobile, na inforlinię 510 100 100 / *100 oraz numery serwisów obsługowych:  *500, *200, *400 i 501 400 400 są bezpłatne.

REKLAMA

Czytaj też:

Ponadto infolinia jest darmowa także dla użytkowników wykorzystujących aplikację Mój Orange do wykonania połączenia. Osoby dzwoniące z krajów Unii Europejskiej (Strefa 1) również zwolnione są z opłat, jednak w przypadku połączeń ze Stref 2 i 3 zostanie naliczona opłata zgodnie z kosztem minuty połączenia do Polski.

Od dzisiaj na infolinię Orange zadzwonisz za darmo. Skąd taka decyzja?

Jak powiedział rzecznik firmy, Orange przewiduje comiesięczną obsługę ok. pół miliona darmowych połączeń. Dotychczasowa stawka za połączenie z infolinią wynosiła 29 gr/minutę.

REKLAMA

We wrześniu ubiegłego roku UOKiK poinformował o skargach ze strony klientów Orange obciążonych opłatami za połączenie z infolinią operatora. Jak wskazywał urząd, opłaty za połączenie na infolinię w takich sprawach jak zgłaszanie usterek czy reklamacji nie powinny być naliczane, zwłaszcza w sytuacji, w której klient ma gwarantowane nielimitowane połączenia do wszystkich sieci.

Ówcześnie UOKiK przypominał, że w przypadku stwierdzenia naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, na Orange Polska mogłaby zostać nałożona kara w wysokości do "10 proc. ubiegłorocznego obrotu".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA