REKLAMA

mObywatel 2.0 - wiemy, jak będzie wyglądał

Minister Janusz Cieszyński zaprezentował na Linkedinie efekty prac nad nową wersją usługi mObywatel oznaczonej jako 2.0. Szykuje się naprawdę świetnie wyglądająca aplikacja.

23.03.2023 19.02
mObywatel 2.0 - wiemy, jak będzie wyglądał
REKLAMA

mObywatel to wielki sukces tego rządu - nie bójmy się to powiedzieć głośno. Usługa cyfrowych dokumentów to kapitalna sprawa, zupełnie nowatorska i wyprzedzająca to, co oferuje swoim obywatelom większość europejskich państw.

W ostatnim czasie po kilku miesiącach zapowiedzi i prac rząd przyjął projekt ustawy zrównującej mObywatela z fizycznym dowodem tożsamości. Po jej uchwaleniu obywatele będą mogli legitymować się nie tylko cyfrowymi dowodami, ale także cyfrową wersją legitymacji, prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego.

REKLAMA

Teraz minister Cieszyński pokazał projekt nowej wersji aplikacji mObywatel

Zmian jest naprawdę sporo. Aplikacja zyska zupełnie nowy, dużo bardziej nowoczesny wygląd. Będzie też możliwość łatwiejszego zarządzania dokumentami, nowe opcje sortowania i ekspozycji odpowiednich ważnych dla nas danych.

Zresztą spójrzcie sami

Według słów ministra Cieszyńskiego, aplikację przygotowuje Centralny Ośrodek Informatyki, a to co widzimy na filmie, to już wersja produkcyjna nowej wersji mObywatela.

Warto też poczytać komentarze i odpowiedzi ministra na Linkedinie, bo wynika z nich, że mObywatel może zyskać jeszcze więcej świetnych funkcji.

REKLAMA

Czytaj więcej:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA