REKLAMA

Minecraft zaczął od komputerów, potem podbił konsole i telefony. Teraz trafi na... Chromebooki

Chromebooki cieszą się łatką sprzętu przeznaczonego do pracy i nauki, jednak jak pokazuje Mojang Studios, mogą być także sprzętem do gier. Albo przynajmniej idealnym prezentem dla przeciętnego siedmiolatka. Laptopy z systemem Google zyskają własną wersję Minecrafta.

16.03.2023 20.34
Minecraft
REKLAMA

Minecraft z powodzeniem udało się odpalić na kalkulatorze czy smartwatchu, a biorąc pod uwagę obecnie produkowane sprzęty AGD, nie zdziwiłabym się gdyby Minecraft wylądował także na lodówkach Samsunga.

Teraz Minecraft będzie mógł zostać odpalony - i to oficjalnie - na kolejnym urządzeniu. Jak informuje Mojang Studios, studio odpowiedzialne za grę, Minecraft zyska oficjalne wsparcie dla Chromebooków.

REKLAMA

Minecraft na Chromebookach. Wybrani użytkownicy ze wczesnym dostępem

15 marca szwedzka firma odpowiedzialna za popularną grę ogłosiła otwarcie wczesnego dostępu do kolejnej wersji Minecraft. Wczesna wersja oznacza, że obecnie jedynie właściciele wybranych modeli Chromebooków będą mogli pobrać je ze sklepu Google Play. Mojang Studios selektywność przy udzielaniu dostępu tłumaczy testami wydajności przed udostępnieniem gry wszystkim modelom komputerów.

Firma ostrzega, że w obecnej wersji w grze można napotkać błędy oraz problemy z płynnością rozgrywki. Mimo to gracze Minecraft: Bedrock Edition będą mogli grać z osobami grającymi na innych platformach.

Mojang Studios nie podało konkretnej daty zakończenia fazy wstępnych testów.

Czym jest Chromebook i czym różni się od zwykłego laptopa?

Chromebook to specjalny rodzaj laptopa, w którym zamiast zwykłego systemu Windows lub macOS działa system Chrome OS stworzony przez Google. Ponieważ laptopy te działają pod kontrolą Chrome OS, nie są w stanie one działać z programami znanymi z Windowsów oraz Maków. Aplikacje i programy na Chromebooki pobierane są ze sklepu Google Play, a niektóre Chroomebooki wspierają aplikacje dedykowane systemowi Android.

REKLAMA

Laptopy działające pod skrzydłami systemu operacyjnego są zwykle mniejsze w porównaniu do większości modeli komputerów przenośnych dostępnych na rynku. Posiadają one także relatywnie słabsze podzespoły i mniejszą ilość dostępnej pamięci wbudowanej oraz RAM, co rekompensują ceną. Z tych względów Chromebooki zwykle używane są jako sprzęt do pracy lub nauki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA