REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Bankowość /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Jak płacić PayPalem? To nie tylko proste, ale i bezpieczne

Realizacja płatności za pomocą konta PayPal to czynność wygodna i nieskomplikowana. W zasadzie wymaga jedynie zalogowania na swoje konto i potwierdzenia operacji. Zobacz jakie to łatwe.

08.03.2023
9:21
Jak zapłacić PayPalem?
REKLAMA

PayPal to popularny system płatności internetowych - zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, czy na zachodzie Europy. Gdy płacimy w Polsce, zwykle używamy BLIKa, czy systemu szybkich przelewów. W przypadku zagranicznych zakupów warto postawić na PayPala.

Siłą PayPala jest jego bezpieczeństwo. Nie musimy podawać danych naszej karty kredytowej, a jedynie adres e-mail, na który jest założone konto PayPal. W przypadku zamówień zagranicznych jest to duży plus. Oczywiście inną olbrzymią zaletą jest to, że możemy płacić w innych walutach za pomocą konta złotówkowego.

REKLAMA

Gdzie możemy płacić PayPalem? Podobnie jak w przypadku innych internetowych sposobów płatności - wszędzie tam, gdzie sprzedający dał nam taką możliwość.

Z taką opcją często spotkamy się choćby na Booking, czy Amazonie.

Jak płacić za pomocą PayPal?

By zapłacić w internecie za pomocą PayPal, musisz spełniać dwa wymagania:

  • mieć założone konto PayPal
  • mieć skonfigurowane płatności na swoim koncie PayPal (np. podpiętą kartę kredytową)

Przy finalizacji zakupów, kiedy następuje wybór rodzaju płatności należy po prostu wybrać PayPal.

Przy próbie płatności zostaniemy przekierowani na stronę PayPal i poproszeni o zalogowanie. Później w zależności od sytuacji możemy zostać poproszeni o potwierdzenie operacji, bądź wskazania dodatkowych kroków (np. przeliczenia walut za pomocą wystawcy karty).

Znane serwisy oferują wiele systemów płatności internetowych, w tym PayPal

To naprawdę wszystko - PayPal jest niesamowicie prosty w obsłudze, chociaż może nie tak wygodny jak nasz rodzimy BLIK.

Czytaj też:

REKLAMA

Pomimo tego, że PayPal nigdy nie zdobył w Polsce dużej popularności, to wciąż stanowi jeden z najważniejszych filarów płatności internetowej na całym świecie. Warto z niego korzystać, bowiem nie tylko chroni nasze dane, czy pozwala na płatności w walutach za pomocą konta złotówkowego, ale również oferuje wiele pomocnych opcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA