REKLAMA

Czym jest Paysafecard i gdzie możesz kupić karty jak bezpiecznie płacić w internecie

Co to jest i gdzie kupić Paysafecard? To jedna z wielu płatności internetowych, ale jej cechą jest to, że jest wyjątkowo bezpieczna. Możesz płacić online bez karty kredytowej, rachunku bankowego i podawania danych osobowych. Ten rodzaj płatności jest szczególnie popularny wśród graczy.

26.03.2023 03.44
Czym jest Paysafecard i gdzie możesz kupić karty jak bezpiecznie płacić w internecie
REKLAMA

Paysafecard jest metodą płatności internetowej opartą na przedpłaconych (prepaid) kodach. Po prostu kupujemy kartę Paysafecard zawierającą kod o określonej wartości, a następnie płacimy nią za zakupy w internecie. Metoda to prosta i bezpieczna, ze względu na to, że podczas takich zakupów nigdzie nie podajemy numeru karty, czy innych swoich danych. Można również płacić logując się na konto Paysafecard - o czym za chwilę.

W Polsce z dużą dozą prawdopodobieństwa najpopularniejszą metodą płatności w internecie są przelewy BLIK. Pomimo, że bezpieczne, to jednak podczas ich używania i tak należy uważać - m.in. sprawdzając każdorazowo kwotę, jaką mamy zamiar wysłać.

REKLAMA

W przypadku Paysafecard nawet jeśli trafimy na oszusta, to ryzykujemy jedynie stratę kwoty, na jaką opiewa dany kod. Nikt nie zdobędzie przy okazji dostępu do większej sumy pieniędzy, czy też naszego konta.

Gdzie i jak płacić przez Paysafecard?

Są dwie metody płatności przez Paysafecard. Jedna to zakup karty z 16-cyfrowym kodem opiewającym na konkretną kwotę (do 200 zł). Można użyć wielu kodów do jednego zakupu, by maksymalnie wykorzystać pozostałe środki.

Druga metoda to rejestracja, gdzie płacisz logując się na konto Paysafecard (myPaysafe) i podpinasz do niego przedpłaconą kartę Mastercard (którą możesz zamówić). Można również kupić kartę Paysafecard online w sklepie epin. W takim przypadku maksymalna kwota transakcji rośnie do 4000 zł.

Oczywiście zakupy w internecie za pomocą Paysafecard możemy dokonać tylko w miejscach, które obsługują ten sposób płatności. Po prostu z tej metody płatności skorzystamy tam, gdzie widnieje logo Paysafecard.

Gdzie kupić stacjonarnie karty z kodami Paysafecard?

W sklepach stacjonarnych kupimy karty Paysafecard z kodami o wartości 20, 30, 50, 100 lub 200 zł. Można je kupić między innymi w Żabce, Empiku, Stokrotce, Realu, Pepco, Media Markt, Media Expert, Inter Marche, w punktach Lotto, czy na Poczcie Polskiej.

Gdzie użyć Paysafe card?

W każdym sklepie internetowym, który oferuje ich obsługę. Może to być Steam, Microsoft Store, Epic, uPlay, Playstation, Wargaming, ale i Spotify, czy Deezer.

Czytaj też:

Paysafecard - ważność kodów i opłaty

REKLAMA

Uwaga! Jeśli nie masz konta myPaysafe to twoja karta Paysafecard zostanie obciążona opłatą 10 zł, jeśli kod nie zostanie wykorzystany przez miesiąc od zakupu. Będzie ona pobierana przez miesiąc, aż do końca salda. Można tego uniknąć po prostu doładowując konto myPaysafe kupionym kodem.

Posiadacze konta myPaysafe mogą zostać obciążeni opłatą do 20 zł, jeśli ich konto nie było wykorzystywane przez 12 miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA