REKLAMA

Co będzie potrafił iPhone? I do czego służą gogle VR Apple? Dowiemy się wkrótce

Apple każdego roku organizuje konferencję WWDC, przeznaczoną przede wszystkim dla deweloperów tworzących aplikacje na iPhone’y, iPady i komputery Mac. Znamy datę kolejnej.

29.03.2023 18.31
apple wwdc 2023
REKLAMA

Apple WorldWide Developers Conference rozpocznie się 5 czerwca i zakończy 9 czerwca. Pierwszy dzień imprezy będzie wydarzeniem zarówno wirtualnym, jak i fizycznym (w Apple Park). Pozostałe dni wydarzenia będą już wyłącznie transmitowane online. Jak zapowiada firma, to ma być największe i najbardziej ekscytujące WWDC. Oby.

WWDC to przede wszystkim impreza, dzięki której programiści mogą się dowiedzieć jakie Apple ma plany względem swoich narzędzi deweloperskich, platform, systemów i urządzeń. Często więc konferencja jest pretekstem do demonstracji nowych wersji macOS-a, iOS-a czy nawet watchOS-a. Nierzadko też i owego sprzętu.

Co Apple może pokazać na WWDC 2023?

REKLAMA

Program konferencji, jak zawsze, owiany jest tajemnicą. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że Apple w końcu zademonstruje swoje gogle do wirtualnej rzeczywistości. Premiera tego produktu ma nastąpić podobno już całkiem niedługo, więc najwyższa pora, by programiści zaczęli się uczyć pisać na niego użyteczne aplikacje.

Krążą też plotki o komputerach Mac nowej generacji. Podobno na wydarzeniu ma mieć premiera następcy Maca Pro, ze znacznie wydajniejszym i sprawniejszym energetycznie układem scalonym. Podobno też na wydarzeniu mają zadebiutować 15-calowe MacBooki Air oraz przeznaczona dla Apple TV Siri ze zdolnościami konwersacyjnymi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA