REKLAMA

Ważna nowość w Android Auto. Twój pasażer się ucieszy

Android Auto doczeka się zmian w interfejsie. Podzielony ekran, pozwalający na jednoczesne przyglądanie się mapie i kontrolowanie odtwarzacza muzycznego, będzie wygodniejszy w użyciu zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażera.

03.03.2023 20.35
android auto nowa funkcja split-screen
REKLAMA

Chociaż nie wszyscy producenci aut je obsługują, to oba najpopularniejsze mobilne systemy operacyjne mają swoje tryby samochodowe. Pozwalają one podłączyć smartfona do ekranu wbudowanego w kokpit. Apple daje posiadaczom iPhone'ów CarPlaya (niestety nadal bez polskiej wersji Siri), a Google rozwija swoje Android Auto. To drugie rozwiązanie co prawda nie zawsze działa tak, jak należy, ale doczekało się niedawno przydatnej aktualizacji, która wprowadza możliwość dzielenia ekranu pomiędzy różne aplikacje. Nowy tryb niedługo może zostać usprawniony.

Czytaj też: Android Auto w starszym samochodzie. Ile to kosztuje, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę?

REKLAMA

Zmiany w Android Auto i wygodniejsze dzielenie ekranu

Jak na razie nowy interfejs Android Auto dostępny jest w wersji Beta, więc trochę czasu minie, zanim trafi do użytkowników końcowych i ich smartfonów z Androidem. Na szczęście dzięki temu, że testy prowadzone są jawnie, już teraz wiemy, czego możemy się spodziewać w ramach kolejnej aktualizacji, a mianowicie możliwości zmiany strony, po której wyświetlane będą konkretne panele.

Google pozwoli w Android Auto zamienić stronami mapę ze wskazówkami nawigacyjnymi oraz panel z kontrolkami odtwarzacza muzycznego. Użytkownik sam będzie mógł wybrać, który z nich będzie bliżej niego, a który bliżej pasażera siedzącego po prawej. To, który układ jest lepszy, może się przecież zmieniać w zależności od kontekstu.

Panele w nowej wersji Android Auto będzie można zamienić na dwa sposoby.

Nowa opcja pojawi się zarówno w ustawieniach Android Auto na telefonie, jak i bezpośrednio na dotykowym ekranie w samochodzie. Dzięki temu pasażer będzie mógł zająć się wyszukiwaniem piosenek bez zasłaniania mapy, na którą mógłbym chcieć zerknąć kierowca. Pozostaje trzymać kciuki, by nowa funkcja szybko pojawiła się w stabilnej wersji Android Auto.

REKLAMA

Co przy tym ciekawe, kierowcy znaleźli już sposób na to, by podobnej zmiany dokonać już teraz, ale wymaga ona nieco sprytu. W tym celu należy w ustawieniach zmienić domyślne ustawienie kierownicy z lewej strony na prawą (lub na odwrót, jeśli mamy auto z np. Wielkiej Brytanii) i osiągnąć podobny efekt. Dobrze jednak, że Google nie będzie wymagał takiego kombinowania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA