REKLAMA

Xiaomi Watch S1 Pro oficjalnie. Czym się różnią obie wersje tego smartwatcha?

Europejska premiera Xiaomi 13 to nie jedyna niespodzianka, jaką chińska firma przygotowała na MWC 2023. Do sprzedaży trafia (i to już jutro!) nowy smartwatch, czyli Xiaomi Watch S1 Pro. Inteligentny zegarek będzie do tego dostępny w dwóch wersjach.

26.02.2023 16.01
Xiaomi-Watch-S1-Pro-polska-cena
REKLAMA

Xiaomi zorganizowało konferencję na dzień przed uroczystym rozpoczęciem corocznej konferencji MWC 2023. Pojechaliśmy do Barcelony na premierę nowych urządzeń, wśród których są trzy telefony z linii Xiaomi 13, czyli Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro i Xiaomi 13 Lite, a także nowe akcesoria takie jak słuchawki Xiaomi Buds 4 Pro i zegarek Xiaomi Watch S1 Pro. Co ma do zaoferowania drugi z tych sprzętów?

Czytaj też: Aparat Xiaomi 13 Pro miażdży. Są pierwsze zdjęcia

REKLAMA

Xiaomi Watch S1 Pro, czyli smartwatch elegancki

Inteligentny zegarek Xiaomi Watch S1 Pro ma okrągłą kopertą z obrotową koronką umieszczoną niesymetrycznie w jego górnym prawym rogu oraz przyciskiem funkcyjnym w prawym dolnym. Urządzenie wyposażono w 1,47-calowy wyświetlacz typu AMOLED chroniony wzmocnionym szkłem, na którym można wyświetlić jedną z ponad 100 cyfrowych tarcz. Jego interfejs został nieco odświeżony względem poprzedników.

Xiaomi Watch S1 Pro będzie dostępny w sprzedaży w dwóch kolorach: pierwszy ma srebrną kopertę z brązowym skórzanym paskiem, a drugi czarną kopertę z czarnym paskiem wykonanym z polimeru, która spodoba się bardziej osobom uprawiającym sport. Zapięcia mocowane są za pomocą uniwersalnego trzpienia, a nie jakiegoś autorskiego mechanizmu, dzięki czemu będzie można je łatwo wymienić na niemalże dowolne inne zaprojektowane z myślą o klasycznym zegarku.

Xiaomi Watch S1 Pro 1
Xiaomi Watch S1 Pro w wersji eleganckiej, czyli srebrnej z brązowym paskiem

Xiaomi Watch S1 Pro, czyli smartwatch dla sportowców.

Nowy zegarek Xiaomi pozwala na śledzenie ponad 100 aktywności sportowych i ma 10 programów dla biegaczy. Wśród nich są kombinacje bieg/chód dla początkujących, treningi ukierunkowane na spalanie tłuszczu lub wytrzymałość treningi interwałowe specjalnie dla wzmocnienia serca i płuc itp. Stan zdrowia jest stale monitorowany za pomocą czujników (tętno, natlenienie krwi itp).

Nowy inteligentny zegarek Xiaomi współpracuje z telefonami z systemami iOS (ze standardowymi ograniczeniami) oraz Android od różnych marek i ma wbudowany głośnik. W przypadku połączenia smartwatcha do telefonu od tego samego producenta można skorzystać z funkcji szybkiego parowania. Wbudowany akumulator ma pozwolić na do dwóch tygodni pracy, a 10 minut ładowania zapewni 2 dni.

Xiaomi Watch S1 Pro 2
Xiaomi Watch S1 Pro w wersji dla sportowców z czarną kopertą i czarnym paskiem

Xiaomi Watch S1 Pro wyceniono na 1499 zł, a sprzedaż rusza już jutro, czyli 27 lutego 2023 r.

REKLAMA

W pudełku z zegarkiem można znaleźć stację dokującą do bezprzewodowego ładowania, która pozwala naładować zegarek do pełna w 85 minut, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, że osiągnięcie maksymalnej szybkości ładowania wymaga użycia ładowarki sieciowej obsługującej technologię Quick Charge 3.0.

Niestety w tym przypadku Xiaomi nie pochwalił się żadną promocją na start, jak to miało miejsce w przypadku telefonu Xiaomi 13 i słuchawek Xiaomi Buds 4 Pro. W ramach oferty przedpremierowej konsumenci, którzy kupią ten smartfon kosztujący 4799 zł, otrzymają w cenie również bezprzewodowy zestaw słuchawkowy wyceniony na blisko 1000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA