REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

One UI 5.1 dla Galaxy S20, S21 i S22 już tu jest. Sprawdzamy, jak zmieni się twój smartfon Samsunga

Zaledwie cztery miesięcy temu opisywaliśmy aktualizację do Android 13 z nakładką One UI 5 dla telefonów Samsung. Dziś z kolei koreański producent po raz kolejny rozpieszcza użytkowników swoich sztandarowych smartfonów. Rozpoczęła się właśnie aktualizacja do One UI 5.1, którą szczególnie docenią amatorzy selfie i użytkownicy innych urządzeń z rodziny Samsung Galaxy.

13.02.2023
12:47
One UI 5.1 dla Galaxy S20, S21 i S22 już tu jest. Sprawdzamy, jak zmieni się twój smartfon Samsunga
REKLAMA

W poniedziałek, 13 lutego Samsung rozpoczął dystrybucję darmowej aktualizacji do One UI 5.1. Nakładka systemu Android, początkowo zarezerwowana jedynie dla modeli z serii Galaxy S23 trafiła dziś także do starszych flagowców. W naszej redakcji aktualizację do One UI 5.1 otrzymał Galaxy S22 Ultra z dystrybucji T-Mobile, jednak jak donoszą członkowie serwisu Reddit, otrzymały ją także modele z serii S21 i S20.

REKLAMA
 class="wp-image-3320648" width="466" height="999"
Aktualizacja do One UI 5.1

Jak w przypadku każdej większej aktualizacji, jest ona udostępniana partiami - nie wszyscy użytkownicy otrzymają ją jednocześnie. Ponadto według przecieków, które trafiły w połowie stycznia do sieci, nowego oprogramowania mogą spodziewać się także modele wypuszczone na rynek po Galaxy S20 i Galaxy Z Flip. Tak więc One UI 5.1 otrzymają także Galaxy Z Flip, Z Flip 5G, Z Flip 3, Z Flip 4, Galaxy Z Fold 2, Z Fold 3, i Galaxy Z Fold 4.

One UI 5.1 już tu jest. I to nie tylko dla S23. Co nowego w nakładce?

O możliwościach i funkcjach, jakie daje One UI 5.1 mogliśmy się przekonać już przy okazji premiery Samsunga Galaxy S23. Najnowsze smartfony koreańskiego producenta mają domyślnie zainstalowaną ostatnią wersję nakładki One UI 5.1.

W informacji o dostępności aktualizacji Samsung zawarł listę nowości, które czekają na użytkowników po instalacji. Przede wszystkim wzbogacono aparat o funkcje szybkiej zmiany tonacji kolorów autoportretów oraz dodano skrót do funkcji Expert RAW. Ulepszeń doczekała się także galeria, w której od teraz możliwe jest wyszukiwanie więcej niż jednej osoby jednocześnie - i to jedynie poprzez dotknięcie jej twarzy. Odświeżono także wyświetlanie informacji o zdjęciu oraz funkcje udostępniania, a użytkownicy będą mieli możliwość zmiany domyślnego folderu, w którym zapisywane są zrzuty ekranu.

REKLAMA

Fani działania na dwóch aplikacjach jednocześnie również będą zadowoleni z aktualizacji do One UI 5.1, gdyż usprawnia ona przechodzenie pomiędzy aplikacjami w trybie podzielonego ekranu. Od teraz w tym trybie telefon nie będzie sugerował ostatnio używanych aplikacji, a najczęściej używane aplikacje, z kolei minimalizowanie lub maksymalizowanie ich nie będzie wymagało przejścia do menu opcji.

Z kolei użytkownicy innych produktów Samsunga takich jak m.in. Galaxy Buds czy smartwatcha Galaxy Watch będą mieli możliwość zobaczenia stanu naładowania bezpośrednio z ekranu startowego dzięki nowemu widgetowi Bateria. Z resztą sam ekran startowy doczekał się małej nowości pod postacią trybów tapet. Od teraz tapeta urządzenia będzie zmieniać się w zależności od ustawionego przez ciebie trybu, w tym m.in. pracy czy ćwiczeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA