REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Google zadba o to, byś nie musiał oglądać drastycznych zdjęć

Internet pełen jest niebezpieczeństw i choć Google filtruje sporą część z nich, nadal w różnych kanałach największej wyszukiwarki świata możemy natrafić na mniej lub bardziej niepokojące treści. Jak zapowiada Google, części z nich już nie zobaczymy - a przynajmniej nie bezpośrednio.

07.02.2023
18:10
Google zadba o to, byś nie musiał oglądać drastycznych zdjęć
REKLAMA

Obecnie głównym priorytetem Google jest odpowiedź na rosnącą popularność chatbotów jako bardziej intuicyjnych zamienników wyszukiwarek, czego - paradoksalnie - efektem jest chatbot Bard. Ale w coroczny dzień bezpiecznego internetu Google nie zapomina o swoich dotychczasowych usługach.

REKLAMA

Google będzie rozmywać drastyczne i sugestywne grafiki

Mowa tu przede wszystkim o sekcji Google Grafika, która - jak zapowiada Google - w najbliższych miesiącach otrzyma nową funkcję.

7 lutego Google poinformował na swoim blogu o rozszerzeniu funkcji filtrów chroniących najmłodszych użytkowników przed wyświetlaniem treści nieodpowiednich dla ich wieku. Mowa tu o m.in. treściach drastycznych oraz szeroko pojętej pornografii. W najbliższych miesiącach Google Grafika zacznie domyślnie rozmazywać i ukrywać brutalne oraz sugestywne ilustracje i zdjęcia.

 class="wp-image-3303303"
REKLAMA

Już teraz funkcja SafeSearch domyślnie filtruje wyniki wyszukiwania dla użytkowników poniżej 18 roku życia. Rozmazywanie grafik będzie również domyślnie włączone dla niepełnoletnich, jednak w przeciwieństwie do SafeSearch, rozmycie obrazów będzie niemożliwe do wyłączenia aż do ukończenia przez użytkownika danego konta Google 18 roku życia.

Rozmycie będzie domyślnie włączone także dla wszystkich użytkowników powyżej 18 roku życia, jednak będą mogli je oni wyłączyć w dowolnym momencie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA