REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Świetna aktualizacja PS5. Discord połączy graczy na konsoli i PC

Sony zapowiedziało nową aktualizację oprogramowania dla konsol PlayStation 5. Nadciąga świetny update, z takimi rozwiązaniami jak Discord, VRR dla standardu obrazu 1440p czy bezprzewodowe aktualizowanie kontrolerów.

02.02.2023
20:02
Świetna aktualizacja PS5. Discord połączy graczy na konsoli i PC
REKLAMA

Sony poinformowało o nadchodzącej aktualizacji oprogramowania, organizując ograniczone beta testy na wybranych rynkach, pośród których niestety nie ma Polski. Korporacja przedstawiła jednocześnie szereg nowych funkcji oraz ulepszeń nadciągających wraz z aktualizacją. Wśród nich wiele oczekiwanych i postulowanych przez graczy.

REKLAMA

Discord na PlayStation 5. Czat głosowy bez barier, na różnych platformach.

Wraz z nową aktualizacją PS5 będzie umożliwiało prowadzenie czatu głosowego przy wykorzystaniu platformy Discord. To najpopularniejsze rozwiązanie do komunikacji głosowej wśród graczy, a jego wprowadzenie na konsoli Sony niweluje sztuczne bariery podczas wspólnego grania w trybie cross-play.

 class="wp-image-3294135"

Discord umożliwi wspólne granie osób na konsolach PlayStation 5 i komputerach osobistych, a nawet urządzeniach mobilnych. Jeśli dany tytuł wspiera standard cross-play, Disocrd będzie świetnym łącznikiem znajomych na rozmaitych platformach, wspólnie grających np. w Fortnite czy Call of Duty: Modern Warfare 2.

Niestety, z opisu Sony wynika, że rozwiązanie przynajmniej na razie jest nieco problematyczne. Aby wywołać czat głosowy na PS5, najpierw musimy go uruchomić w aplikacji desktopowej lub mobilnej, a następnie wybrać opcję transferu czatu do konsoli.

Aktualizacja wprowadza też wsparcie VRR dla rozdzielczości 1440p.

To świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy swoje PS5 mają podłączone do gamingowych monitorów. Wcześniej VRR na konsoli Sony działał wyłącznie w standardzie 1080p oraz 4K, zawężając wykorzystanie technologii głównie do telewizorów.

Każdy posiadacz panelu 1440p oraz konsoli PS5 będzie mógł sprawdzić, czy jego ekran jest kompatybilny z VRR przy pomocy systemowego testu z poziomu samego PlayStation 5.

 class="wp-image-3294138"

Nowa aktualizacja przyniesie masę mniejszych, ale świetnych usprawnień. Jak bezprzewodowa aktualizacja pada.

PlayStation 5 to jedyna konsola aktualnej generacji, która wymaga aktualizowania kontrolera przy pomocy kabla podłączanego do konsoli. To tylko detal, ale na tyle męczący, że swojego DualSense'a nie aktualizowałem miesiącami. Zrobiłem to dopiero podczas ogrywania jednej z gier na wyłączność, ponieważ system uniemożliwiał rozgrywkę bez aktualizacji. Dlatego cieszę się, że już niebawem pad będzie instalował nowe oprogramowanie bezprzewodowo.

REKLAMA

Ulepszony zostanie także interfejs konsoli. Łatwiej i szybciej dołączymy do czatu ze znajomymi, kafelki gry pokażą kolegów i koleżanki posiadających dany tytuł, a biblioteka gier doczekała się nowych filtrów wyszukiwania. Rozszerzono także ustawienia wysyłania zrzutów ekranu i klipów do aplikacji PS App o nowe możliwości.

Pełną listę wszystkich nadchodzących zmian oraz nowości znajdziecie w tym miejscu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA