REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

ThinkPady będą miały kieszonkowych braci. Motorola pokazała ThinkPhone'a

Po kilku miesiącach zapowiedzi Motorola oficjalnie zaprezentowała swój nowy telefon. Lenovo ThinkPad doczekał się mniejszego, lecz wytrzymałego brata: ThinkPhone'a od Motoroli. Wraz ze specyfikacją ujawniono też cenę urządzenia.

05.01.2023
18:18
ThinkPady będą miały kieszonkowych braci. Motorola pokazała ThinkPhone'a
REKLAMA

Serii kultowych już laptopów od Lenovo nie trzeba nikomu przedstawiać. Notebooki ThinkPad produkowane najpierw przez IBM, a od 2005 przez Lenovo przez lata były jednymi z najbardziej cenionych przenośnych komputerów na świecie.

REKLAMA

Teraz ThinkPady będą miały kieszonkowych braci. 5 stycznia pokazano Lenovo ThinkPhone by Motorola. Telefon przeznaczony jest dla biznesu, a według zapewnień producenta urządzenie jest nie tylko wizualnie powiązane z ThinkPadami, gdyż oferuje także integrację z laptopami produkowanymi przez Lenovo.

 class="wp-image-3111495"
ThinkPhone by Motorola

Co ma ThinkPhone pod maską?

ThinkPhone wyposażono w procesor Snapdragon 8+ Gen 1 - odświeżoną wersję układu Snapdragon 8 Gen 1 - z głównym rdzeniem Cortex-X2 o taktowaniu zegara 3,2 GHz, z trzema rdzeniami 2,75 GHz i czterema rdzeniami 2,0 Ghz. Smartfon ma łączność 5G i jest kompatybilny z sieciami WiFi 6E. Aparat ma matrycę Ultra Pixel o rozdzielczości 50 MP. Telefon będzie dostępny w jednej wersji - 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Wyświetlacz ThinkPhone ma rozdzielczość FHD+ o przekątnej 6,6 cala. Według producenta bateria pozwoli na ponad 36 godzin pracy, a wraz z telefonem otrzymamy również ładowarkę TurboPower o mocy 68 W.

 class="wp-image-3111498"

Ponadto ThinkPhone wykonano z aluminium klasy lotniczej oraz szkło Gorilla Glass Victus, dzięki czemu telefon wytrzyma upadki z wysokości 1,25 metra i zanurzenie na głębokość 1,5 metra do 30 minut.

Nowy ThinkPhone od Motoroli stworzony z myślą biznesie

Choć telefon będzie można nabyć w sprzedaży detalicznej, Motorola kładzie nacisk na wykorzystanie ThinkPhone jako telefonu firmowego. Nabywcy ThinkPhone'a mają do dyspozycji pełny pakiet funkcji zabezpieczeń i wsparcia, w tym m.in ThinkShield oraz Moto Threat Defense, a działy IT mogą zarządzać urządzeniami zdalnie poprzez Moto OEMConfig i Moto Device Manager.

 class="wp-image-3111501"
REKLAMA

Ponadto ThinkPhone wyposażono w integrację z laptopami ThinkPad, dzięki której urządzenia wykrywają swoją obecność w pobliżu, dzielą schowek na skopiowane i wycięte treści, dzielą ze sobą powiadomienia z aplikacji czy używać telefonu jako kamery internetowej bez instalacji dodatkowego oprogramowania.

Lenovo ThinkPhone by Motorola będzie dostępny w sieci sprzedaży Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, x-kom oraz u operatorów: Plus i T-Mobile w kolorze Carbon Black w rekomendowanej cenie detalicznej 4999 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA