REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kultowy ThinkPad będzie teraz smartfonem. ThinkPhone ma w sobie tyle węgla, że ogrzeje mały dom

Motorola od kilku miesięcy kusi ludzi wizją swojego nowego smartfona o nazwie ThinkPhone, który ma nawiązywać do kultowej marki ThinkPad. Wreszcie wiemy, jak wygląda.

04.01.2023
13:03
Kultowy ThinkPad będzie teraz smartfonem. ThinkPhone ma w sobie tyle węgla, że ogrzeje mały dom
REKLAMA

Nigdy nie należałem do wielkich miłośników ThinkPadów. Owszem, były to solidne laptopy, urzekały wyglądem i jakością wykonania, a TrackPoint pomiędzy klawiszami do tej pory ma oddanych fanów. Wiem jednak, że nie można lekceważyć marki, która była obecna chociażby na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

REKLAMA
 class="wp-image-3107838"

Motorola ThinkPhone urzeka.

Ramka telefonu wykonana jest z aluminium, natomiast tył urządzenia powstał z włókien węglowych, czy jak kto woli: karbonu. Na boku urządzenia znalazło sie miejsce na fakturowany czerwony przycisk, który od razu kojarzy się z TrackPointem.

REKLAMA

Według producenta smartfon ma być urządzeniem biznesowym. Zgodnie z przeciekami jego sercem będzie procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Smartfon ma występować z 8 lub 12 GB RAM i 128/256512 GB pamięci na dane. Ekran OLED ma przekątną 6,6 cala i obsługuje częstotliwość odświeżania 144 Hz. Z tyłu znajdziemy aparat główny 50 Mpix, ultraszerokokątny 13 Mpix i 2 Mpix czujnik głębi. Pojemność baterii ma wynosić 5000 mAh, a maksymalna moc ładowania wynosi 68 W.

Jeżeli chodzi o specyfikację na papierze mowa o telefonie trochę poniżej nadchodzących sztandarowych modeli. Ale przy zakupie tego urządzenia klienci będą brali pod uwagę dwie rzeczy: sentyment oraz rozwiązania biznesowe. Zastanawiają mnie, co to może się za tym kryć. Bo jeżeli będzie to tylko karbonowa obudowa i czerwony przycisk, to jednak zbyt mało.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA