REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Teraz każdy fotel będzie ergonomiczny. Doktor zrobił nakładkę, która prostuje kręgosłupy

Jeden lub dwa fotele w twoim domu na pewno są ergonomiczne, ale w łóżku, w pracy lub w samochodzie ergonomia przestaje istnieć. Z rozwiązaniem przychodzi pewien fizjoterapeuta, który swoim niepozornym projektem poduszki bije popularności Kickstartera.

04.01.2023
6:23
Lifted Lumbar
REKLAMA

Siedzimy osiem godzin w biurze - tym w centrum miasta lub domowym, godzina w samochodzie lub w komunikacji miejskiej, potem czas spędzony w domu. Według szacunków przeciętny Europejczyk w pozycji siedzącej spędza przynajmniej 10 godzin dziennie.

"Jeżeli nie możemy zmienić tego ile siedzimy, zmieńmy to jak siedzimy" - tym hasłem kieruje się amerykański fizjoterapeuta Aaron Fu, który stworzył nakładkę na siedzenie o wdzięcznej nazwie Lifted Lumbar (Uniesione lędźwie).

REKLAMA

Ortopedyczne siedzisko gdziekolwiek jesteś. Lekarz podbija Kickstarter

Większość ergonomicznych siedzeń to fotele lub krzesła, niemożliwe do swobodnego zabrania ze sobą w każde miejsce. W restauracjach, miejscach pracy i innych miejscach jesteśmy zdani czysto na najczęściej nieergonomiczne rozwiązania.

Lifted Lumbar to przenośna nakładka - poduszka na siedzenie stworzona z pianki z dodatkowym wkładem z węgla bambusowego. Pianka zapewnia pamięć kształtu ciała właściciela, z kolei węgiel zapewnia dodatkowe chłodzenie. Ponadto nakładka wyposażona jest w dwa paski umożliwiające zmianę pozycji poduszki i dostosowanie jej do osiągnięcia idealnej postury.

 class="wp-image-3101208"

Aaron Fu nad projektem pracował od 2020 roku, zainspirowany swoimi pacjentami, którzy posiadali różne dolegliwości, lecz w zdecydowanej większości przypadków były one spowodowane niepoprawną posturą utrzymywaną przez wiele godzin siedzenia przy biurku. Doktor przekuł swe doświadczenia z pacjentami oraz wiedzę medyczną w projekt poduszki o szerokości 45 centymetrów i długości 37 centymetrów.

REKLAMA

Użytkownicy Kickstartera, powszechnie kojarzonego z gadżetami zakochali się w projekcie fizjoterapeuty. Kampania wystartowała 27 grudnia, a już 28 grudnia Fu zebrał wymaganą kwotę do realizacji projektu. W tydzień projekt wsparło ponad 3000 osób kwotą 1,1 miliona złotych.

Do końca kampanii pozostały jeszcze 53 dni, a osoby zainteresowane Lifted Lumbar mogą kupić nakładkę za 59 dolarów amerykańskich z przewidywaną wysyłką w maju bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA