REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Polacy mogą naprawić mapy Apple. Powstało narzędzie, którym dodasz swoją firmę na mapie

Apple Maps to aplikacja, która dziś z powodzeniem może służyć jako nawigacja. Trudno było w niej jednak znaleźć wiele firm i punktów usługowych. Teraz mamy szansę to zmienić.

13.01.2023
11:05
Polacy mogą naprawić mapy Apple. Powstało narzędzie, którym dodasz swoją firmę na mapie
REKLAMA

Od startu usługi Apple Maps w 2012 roku koncern z Cupertino znacząco poprawił jakość swojego produktu, a ponadto dodał do nich takie funkcje jak komunikację miejską czy uwzględnianie wzniesień. Nie wspominając już o funkcjach, które są dostępne tylko w niektórych krajach. Nieprzerwanie od dekady Apple Maps stało w cieniu Google Maps pod względem obecności firm i przedsiębiorstw obecnych na mapach.

W wielu miejscowościach czy nawet większych miastach zbytecznym było szukanie restauracji, hoteli, sklepów czy innych punktów usługowych. Teraz koncern udostępnia narzędzie, dzięki któremu sami będziemy w stanie ulepszyć Apple Maps.

REKLAMA

Apple ogłosiło właśnie wprowadzenie bezpłatnego narzędzia, które umożliwia przedsiębiorstwom dowolnej wielkości i branży umieszczenie siedziby swojej firmy na mapach.

Polacy naprawią Mapy Apple. A to dzięki Apple Business Connect

Dzięki Apple Business Connect właściciele firm mogą nie tylko umieścić swoje przedsiębiorstwa na mapach, ale także dodać wizytówkę zawierającą m.in. zdjęcia i logotypy, dodawać godziny otwarcia. W zależności od formy działalności gospodarczej, Apple Business Connect umożliwia właścicielom biznesów dodanie np. opcji zamawiania jedzenia czy rezerwacji miejsca bezpośrednio z aplikacji Mapy.

Dane przedsiębiorstw oprócz aplikacji Mapy wykorzystywane są przez Wiadomości, Portfel, Siri oraz inne aplikacje Apple.

"Apple Business Connect zapewnia wszystkim właścicielom firm narzędzia potrzebne do nawiązywania bardziej bezpośredniego kontaktu z klientami i zyskania większej kontroli nad tym, jak miliardy użytkowników postrzegają ich produkty i usługi oraz korzystają z nich każdego dnia"

- mówi Eddy Cue, starszy wiceprezes Apple w pionie Services
REKLAMA

Oprócz Apple Business Connect, Apple Maps zyskało kolejna funkcję - Showcases. Showcases to nowy element wizytówki miejsca, który ułatwia firmom zapoznanie klientów ze swoją ofertą oraz okresowo zmieniającymi się informacjami, takimi jak sezonowe pozycje w menu czy upusty w cenach produktów. Sekcję Showcases przedsiębiorcy mogą aktualizować na wizytówce miejsca za pomocą narzędzia Business Connect.

Do zarejestrowania swojej firmy w usłudze Apple Business Connect wymagane jest Apple ID oraz rejestracja w witrynie Business Connect z poziomu laptopa lub komputera stacjonarnego. Po zalogowaniu się i przejściu przez firmę weryfikacji Apple, przedsiębiorcy i ich współpracownicy mogą wprowadzić jej lokalizacje i rozpocząć całkowicie bezpłatną aktualizację i personalizację wizytówek swoich miejsc.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA