REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple udostępnia swoje karaoke. Będzie można śpiewać samemu, w duecie i z chórkami

Apple Music Sing to nowa, świeżo zapowiedziana funkcja usługi Apple Music. Pojawi się jeszcze w tym miesiącu i wprowadzi zupełnie nowy interfejs, do śpiewania razem z wykonawcami. Co z liniami wokalnymi? Czary-mary.

07.12.2022
9:56
Apple udostępnia swoje karaoke. Choć nie wiadomo, czy będą polskie kolędy
REKLAMA

Apple Music Sing to nowa funkcja dla usługi Apple Music, która w najbliższych dniach pojawi się w aplikacjach na systemy iOS, iPadOS i tvOS. Zapewnia ona dwie rzeczy. Po pierwsze, uruchamia specjalny widok, w którym tekst piosenki jest eksponowany na pierwszym planie i animowany wraz z muzyką. Po drugie, linie wokalne odtwarzane piosenki są wyciszane. Choć żaden z artystów nie nagrał specjalnych wersji swoich utworów z myślą o Apple Music.

REKLAMA

Czytaj też:

Wyciszaniem wokali zajmie się sztuczna inteligencja, działająca na chipach Apple Silicon. Użytkownicy mogą wyciszać częściowo lub całkowicie linie wokalne na niemal wszystkich piosenkach oferowanych przez Apple Music. Nie wiemy jeszcze jak skuteczny i nieomylny jest ten algorytm i trudno uwierzyć, by radził sobie z absolutnie każdym nagraniem czy nawet muzycznym gatunkiem. Apple Music Sing ma być dostępny jednak dosłownie na dniach, więc niebawem przekonają się o tym wszyscy zainteresowani.

Apple Music Sing ma mnóstwo opcji i trybów do karaoke

 class="wp-image-3043776"
Apple Music Sing

Poza możliwością regulacji głośności wokali i wyświetlaniem pięknie animowanego w rytm muzyki tekstu piosenki, użytkownicy będą mogli również wyświetlać teksty wokalistów uzupełniających i chórków osobno od głównego tekstu, by ułatwić zabawę w wieloosobowe karaoke.

Karaoke w Apple Music
REKLAMA

Dostępny też będzie Duet View (widok duetu), dla piosenek śpiewanych we dwoje, z osobno wyświetlanym tekstem.

Oprócz tego na premierę ma być gotowych ponad 50 zredagowanych przez Apple’a list odtwarzania, z piosenkami które ponoć szczególnie dobrze się do Apple Music Sing nadają. Wybór ma być różnorodny, dla pojedynczych śpiewaków-amatorów, dla duetów i chórków. Wybór ma mieć też charakter międzynarodowy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA