REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Świetna nowość w Google Maps. Odpalasz aparat i szukasz miejsc wokół

Najnowsza aktualizacja Google Maps przynosi kilka nowości. Od teraz, dzięki funkcjom rozszerzonej rzeczywistości będzie można szukać miejsc w pobliżu za pomocą aparatu telefonu. Google wprowadza także dwie funkcje, które ucieszą osoby z niepełnosprawnościami i posiadaczy samochodów elektrycznych.

18.11.2022
12:48
Świetna nowość w Google Maps. Odpalasz aparat i szukasz miejsc wokół
REKLAMA

Wraz z nadchodzącym sezonem wyjazdów świąteczno-noworocznych, Google przygotował dużą aktualizację dla Google Maps. Znajdują się w niej trzy wcześniej testowane funkcje, które koncern zaprojektował z myślą tak o osobach odwiedzających rodzinę w mniej znanych miejscowościach, jak i turystach wykorzystujących przerwę świąteczną na wyjazdy.

REKLAMA

Co nowego w Google Maps? Rozszerzona rzeczywistość pomoże ci w wyszukiwaniu

Do Google Maps na stałe zawita testowana od września funkcja search with Live View - funkcja wyszukiwania miejsc z użyciem rozszerzonej rzeczywistości i aparatu. Wystarczy otworzyć Google Maps, dotknąć ikony, która uruchomi aparat. Dzięki wsparciu sztucznej inteligencji i bibliotece zdjęć Google Street View aplikacja Google Maps wykryje twoją lokalizację i na jej podstawie wskaże najbliższe sklepy, hotele czy restauracje oraz odległość w jakiej się znajdują. Ponadto Google Maps pokaże również miejsca niewidoczne dla kamery, takie jak np. sklep ukryty za rogiem.

 class="wp-image-2961642" width="410" height="800"
Search with Live View, fot. Google

Oprócz search with Live View, Google Maps zyskały również sieć map stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki Mapom kierowcy będą w stanie nie tylko zobaczyć, jak daleko jest najbliższa stacja, ale także filtrować wyniki wyszukiwania, aby znaleźć stacje, które wspierają szybkie ładowanie lub typ wtyczki obsługiwany przez dany pojazd.

REKLAMA

Ostatnią, lecz równie ważną nowością jest wzbogacenie map o informacje o przystosowaniu miejsc i budynków dla osób niepełnosprawnych. Funkcja testowana była od 2020 roku i w ramach niej oprócz specjalnej ikony oznaczającej możliwość wjazdu wózkiem inwalidzkim oraz specjalnej ikony, jeżeli takiej możliwości nie ma, użytkownicy Google Maps będą mogli zobaczyć także czy dane miejsce ma miejsca siedzące, schody, toalety i parking. Jak zaznacza Google, dostępność tych informacji zależy zarówno od właściciela danego biznesu lub nieruchomości, jak i informacji pozyskanych od użytkowników Google Maps.

Search with Live View będzie dostępne od przyszłego tygodnia w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco i Tokio, z kolei mapa ładowarek pojazdów elektrycznych dostępna jest jedynie w krajach, gdzie takie stacje istnieją. Natomiast informacje o ułatwieniach dla niepełnosprawnych dostępne są globalnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA