REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Masowe zwolnienia w Facebooku. Mamy wewnętrzne instrukcje firmy!

9 listopada zaczęły się masowe zwolnienia w Facebooku. Spider's Web dotarł dzień wcześniej do wewnętrznych dyrektyw w firmie Meta.

09.11.2022
14:08
Masowe zwolnienia w Facebooku. Mamy wewnętrzne instrukcje firmy!
REKLAMA

Aktualizacja. Stało się to, o czym pisaliśmy 8 listopada na podstawie wewnętrznych informacji, które otrzymaliśmy od współpracowników firmy. 9 listopada Mark Zuckerberg wydał oświadczenie, w którym potwierdził zwolnienia w Meta Platforms. Z pracą pożegna się 11000 osób, co stanowi 13 proc. ogółu zatrudnionych. Szef Meta Platforms zapowiedział jednocześnie oszczędności i zamrożenie zatrudnienia do 1. kwartału przyszłego roku.

REKLAMA

Chcę wziąć odpowiedzialność za te decyzje i sposób, w jaki dotarliśmy tutaj. Wiem, że to trudne dla wszystkich, szczególnie przepraszam tych, których to dotyczy.

- napisał Mark Zuckerberg w oświadczeniu.

Jednocześnie założyciel Facebooka obiecał pracownikom odprawy. Zatrudnieni w Stanach Zjednoczonych mają otrzymać zapłatę za 16 tygodni plus za dwa dodatkowe tygodnie za każdy rok pracy.

Zwolnienia w Meta Platforms.

8 listopada na Bizblogu pisaliśmy, że firma Marka Zuckerberga w tym tygodniu ogłosi największe zwolnienia w swojej 18-letniej historii. Zatrudniający aż 87 tysięcy pracowników Meta Platforms chce radykalnie obniżyć koszty funkcjonowania w obliczu aż 70-procentowego spadku wyceny giełdowej.

Od współpracowników firmy dowiedzieliśmy się, że to prawda. Oto jaki dokument dystrybuowany był wśród niektórych pracowników Mety.

Czytamy w nim:

  1. Dyrektorzy będą poinformowani o planach oraz zwolnieniach jutro (tj we wtorek) rano. Do południa Dyrektorzy bedą wiedzieli, co będzie miało miejsce w środę oraz kogo będą dotyczyły zwolnienia z ich zespołów.
  2. Każdy, kto zostanie zwolniony, zostanie poinformowany o tym fakcie w środę pomiędzy 6 a 10 rano czasu EST. Dostępy do usług będą odcięte zwolnionym, ale dalej będą oni mieli dostęp do maila.
  3. Każdy zwolniony zostanie godziwą odprawę (ponad rynkowy standard).
  4. Funkcje "biznesowe" (partnerstwa, marketing, sprzedaż, kadry). doświadczą zwolnień w mocniejszy sposób niż inne działy
  5. Szeroka reorganizacja FB App będzie ogłoszona w środę.
  6. Karty dostępu zostaną cofnięte w środę, a pracownicy będą poinstruowani, by nie przychodzić do biur.

Skala zwolnień w Meta Platforms będzie ogromna.

REKLAMA

Na początku nie było wiadomo, ilu pracowników pożegna się z pracą, ale skala miała przekroczyć 3,7 tys. obciętych etatów w Twitterze. Pracownicy Mety już w zeszłym tygodniu usłyszeli, że powinni zrezygnować z podróży poza tymi naprawdę pilnymi. Plotki wewnątrz firmy mówiły o tym, że właśnie w środę powinny być przeprowadzone masowe zwolnienia.

Z dyrektywy, która cytujemy dokładnie to wynikało. Środa wiadomości z siedziby Meta Platforms potwierdziły prawdziwy armagedon wewnątrz Facebooka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA