REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Wystarczy spojrzenie, żeby zapłacić za zakupy. Polski sklep wprowadził nową metodę

Komputronik wprowadza nową formę płatności w swoich sklepach stacjonarnych. Klienci będą mogli płacić systemem biometrycznym. Konkretniej, za pomocą oka. To pierwsze takie wdrożenie w Polsce.

13.10.2022
15:16
komputronik płatność spojrzeniem
REKLAMA

Komputronik jako pierwsza ogólnopolska sieć handlowa, wprowadza obsługę płatności potwierdzaną spojrzeniem. Rzecz jasna, jak do tej pory, będą też dostępne inne formy: gotówka, karta, telefon czy zegarek. Jak to działa? Komputronik zdecydował się na rozwiązanie PayEye 2.0 od wrocławskiej firny PayEye.

REKLAMA

Czytaj też:

Terminalem eyePOS 2.0 umożliwia realizację transakcji z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Nie jest to jednak w pełni bezobsługowe. Klient musi wcześniej pobrać aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Jest to jednak czynność jednorazowa, od tej pory klient zawsze będzie mógł płacić spojrzeniem w dowolnym sklepie z terminalami eyePOS.

 class="wp-image-2497761"
Komputronik - płatność spojrzeniem

Płacenie oczami. Komputronik prowadzi pilotaż unikalny na skalę światową.

Terminal eyePOS jest zabezpieczony przed wyciekiem danych na kilka sposobów. Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się polska firma Itcard.

REKLAMA

Po wybraniu produktu wystarczy podejść do kasy i zadeklarować płatność spojrzeniem, tak jak deklaruje się płatność kartą bądź gotówką. Skanowanie oka trwa bardzo krótką chwilę i jest jedną z najbezpieczniejszych form potwierdzania płatności.

Terminele PayEye pojawiły się już w sklepie Komputronik w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu, pojawią się one w listopadzie także w sklepie w Centrum Handlowym Magnolia. Wkrótce mają też dołączyć inne sklepy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA