REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Wielki cyberskok na kasę. Bandyci zasadzili się na transport kryptowalut na wirtualnej autostradzie, zwiali ze 100 mln dol.

Most blockchainowy od Harmony został zhakowany, w wyniku czego wyparowało okrągłe 100 mln dol. w kryptowalutach. Kto ma te pieniądze? Gdzie one się teraz znajdują? Póki co, nikt nic nie wie.

25.06.2022
12:58
harmony horizon blockchain atak
REKLAMA

23 czerwca haker lub grupa hakerów przeprowadziła atak, którego celem był rabunek 100 mln dol. z bridge’a Harmony Horizon. Polegał on na przeprowadzeniu 11 transakcji, w wyniku których wydobyto tokeny przechowywane na moście. Sam bridge nie został uszkodzony i funkcjonuje dalej bez zarzutu. Choć to ostatnie określenie w kontekście całej historii jest dość niezręczne.

REKLAMA

Czytaj też:

Atak na blockchain bridge. Hakerzy wyciągnęli z Horizon 100 mln dol. w kryptowalutach.

Mosty blockchainowe, takie jak wspomniany Horizon, służą do przenoszenia kryptozasobów (tokeny, stablecoiny, NFT) między poszczególnymi blockchainami. Napad hakerów można więc trochę przyrównać do napadu na transport opancerzony z gotówką wiezioną między bankami.

REKLAMA

Harmony natychmiast po ataku wstrzymało działanie Horizona i zablokowało transakcje, po czym zgłosiło sprawę do FBI i swoich partnerów zajmujących się ochroną dóbr cyfrowych. Trwa śledztwo mające na celu wyjaśnienie sprawy, a przede wszystkim namierzenie i odzyskanie skradzionych zasobów. Na dziś jednak nie ma żadnych dalszych informacji w sprawie. Podobno na dziś Federalne Biuro Śledcze wskazało jedną podejrzaną o napad osobę.

To już trzeci atak na blockchainowy bridge w tym roku i nawet nie był największy. Szacunkowa kwota, jaką łącznie skradziono z mostów blockchainowych to ponad miliard dolarów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA