REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Dzisiaj polski pociąg zmasakruje samochód stojący na torach. Można to oglądać na żywo

Już dziś PKP przeprowadzi symulację zderzenia lokomotywy z samochodem, stawiając prawdziwego vana na przejeździe kolejowym. W pojazd wjedzie rozpędzony pociąg, a widowisko będzie do obejrzenia na żywo, z ośmiu różnych kamer i specjalnej kamery VR 360 umieszczonej we wnętrzu samochodu.

23.06.2022
5:55
PKP symulacja zderzenia
REKLAMA

W czwartek 23 czerwca wszyscy internauci będą mogli oglądać na żywo, jak rozpędzony pociąg wjeżdża w pojazd stojący na przejeździe kolejowym. To przeprowadzana przez specjalistów, bezpieczna symulacja prawdziwego zdarzenia, organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Bezpieczny Przejazd.

REKLAMA

PKP Polskie Linie Kolejowe chce uzmysławiać tym multimedialnym widowiskiem, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo podczas korzystania z przejazdów kolejowych i jak niewielkie szanse na przeżycie ma kierowca samochodu w zderzeniu z rozpędzonym pociągiem. Teoretycznie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale sugestywna symulacja ma za zadanie trafić do wyobraźni tych, którym wydaje się, że szlabany ich nie dotyczą.

Zderzenie pociągu z samochodem będzie transmitowane na żywo, z ośmiu kamer i kamery VR 360 wewnątrz pojazdu.

Start transmisji online rozpocznie się dziś, w czwartek 23 czerwca o godzinie 10:30. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata i zwycięzca rajdu Dakar - Rafał Sonik. Widzowie najpierw zobaczą symulację tragicznej kolizji, a zaraz po niej działania służb ratowniczych, podejmowane zaraz po wypadkach komunikacyjnych tego typu.

REKLAMA

PKP zadbało o nowoczesną oprawę wydarzenia online. Symulacja będzie rejestrowana na żywo przez osiem zewnętrznych kamer. Do tego w samochodzie stojącym na przejeździe kolejowym zostanie zainstalowana specjalna kamera VR 360 stopni, pozwalająca przyjrzeć się wnętrzu dewastowanego pojazdu z każdej możliwej strony. W ten sposób internauci mogą dokładnie zobaczyć, co dzieje się w środku śmiertelnej pułapki, w fotelu kierownicy oraz pasażerów.

Symulacja zderzenia będzie możliwa do zobaczenia na platformie YouTube oraz na Facebooku. Materiał nagrywany na żywo zostanie potem udostępniony do swobodnego odtwarzania. Poza samym zderzeniem i działaniem służb ratowniczych, widzowie będą mogli obejrzeć symulację zablokowania samochodu pomiędzy rogatkami, pokaz awaryjnego wyłamania rogatki oraz zapoznać się z instrukcją posługiwania się systemem Żółta Naklejka PLK.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA