REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Czerwcowy rekord temperatury w Polsce wyrównany. Upał taki, jak w 2019

Nie było w Polsce cieplejszego dnia w czerwcu, jak ten wczoraj. W Słubicach w województwie lubuskim odnotowano 38,3 C. Równie ciepło było tylko 26 czerwca 2019 r. w Radzyniu.

20.06.2022
8:28
czerwiec polska rekord temperatury
REKLAMA

W województwie lubuskim w niedzielę, 19 czerwca 2022 r. termometry wskazały temperaturę 38,3 C. Nie jest to jeszcze czerwcowy rekord Polski, ale zabrakło do tego jednej dziesiątej stopnia Celsjusza. To dokładnie taki sam wynik, jak rekordowa temperatura w Radzyniu niemal dwa lata temu.

REKLAMA

Czytaj też:

Wyczerpujący i rekordowy upał w Słubicach nie był niestety tylko lokalną anomalią. Cały kraj nawiedziły gorące temperatury, a drugą najwyższą odnotowano w Krzyżu w województwie wielkopolskim. Było to 37,8 C.

Rekordowe upały w Polsce - czerwiec 2022. Najgorętszy dzień od 2019 r.

Na szczęście nie cała Polska pogrążona była w trudnej do wytrzymania aurze. Różnica między najcieplejszym a najchłodniejszym regionem kraju wynosiła powyżej 20 C. Najprzyjemniej było wczoraj na Pomorzu, gdzie temperatura miejscami nawet nie przekraczała dwudziestu stopni.

REKLAMA

Jaki jest rekord temperatury w Polsce?

Absolutny rekord ciepła w Polsce to odnotowany 29 lipca 1921 r. upał z Prószkowa w województwie opolskim. Tego dnia odnotowano tam aż 40,2 stopnia C. Na drugim miejscu znajduje się również pomiar z tego dnia, ale ze Zbierska w województwie wielkopolskim (40 stopni C).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA