REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowość w WhatsAppie. Teraz ukryjesz się przed natrętem. Apka utrudni stalking

WhatsApp właśnie testuje nową funkcję, która pozwoli każdemu użytkownikowi ukryć się przed konkretnymi osobami. Chcesz, by twoją aktywność widziała cała lista kontaktów poza tym dziwakiem, który nie daje ci spokoju? Proszę bardzo.

19.04.2022
8:00
WhatsApp. Nowa funkcja pozwoli się ukryć i utrudni stalking
REKLAMA

WhatsApp właśnie testuje nową funkcję, dzięki której będzie można ukryć swój status widoczności przed konkretnymi osobami. Dzięki temu cała nasza lista kontaktów zobaczy kiedy ostatnio używaliśmy WhatsAppa, a wybrane osoby nie będą w stanie kontrolować czy i kiedy otwieramy aplikację. Jest to mała (choć dla wielu osób ważna) cegiełka, która pozwoli lepiej zarządzać swoją prywatnością.

REKLAMA

WhatsApp ma dwa mechanizmy śledzenia, czy korzystałeś z aplikacji. Teraz nareszcie możesz wyłączyć oba.

Dotychczas po wejściu na profil naszego rozmówcy mogliśmy łatwo stwierdzić, kiedy ostatnio dana osoba korzystała z WhatsAppa. Tuż pod nazwą osoby pojawia się informacja pokroju "widziano wczoraj o 10:21". Tym samym WhatsApp informuje innych, kiedy używaliśmy aplikacji. Jeśli mamy na liście osób natręta, z którym nie mamy chęci rozmawiać, taka osoba też zobaczy, że byliśmy na WhatsAppie, ale jej nie odpisaliśmy.

Teraz WhatsApp pozwoli ukryć taką informację.

W aplikacji znajdzie się możliwość ukrywania statusu obecności przed konkretnymi osobami. W dotychczasowej wersji opcje wyboru były znacznie węższa, bo status można było wyświetlać wszystkim, nikomu albo tylko swoim kontaktom. W nowej wersji aplikacji w menu wyboru pojawi się opcje zdefiniowania widoczności dla konkretnych rozmówców.

Nowa funkcja nie ma wpływu na działanie statusu odczytanych wiadomości. Jest to drugi mechanizm, który pozwala innym sprawdzić, czy (celowo lub nie) nie odpowiadamy na wiadomości. Dla przypomnienia pojedynczy szary "ptaszek" pod wiadomością oznacza, że została wysłana, podwójny, że została dostarczona, a podwójny zielony oznacza, że odbiorca ją przeczytał. WhatsApp pozwala wyłączyć potwierdzenia (Ustawienia - Prywatność - Potwierdzenie odczytu), ale można to zrobić tylko zerojedynkowo. Jeśli wyłączymy potwierdzenie odczytu u innych osób, sami też nie zobaczymy potwierdzeń innych osób.

Nowa funkcja WhatsAppa będzie udostępniana falami.

REKLAMA

Nowy tryb działania statusu "Widziano" trafił już do WhatsAppa w wersji beta na Androidzie. Funkcja ma jednak trafić do podstawowej wersji aplikacji, ale ma być udostępniana użytkownikom falami, więc nie sposób przewidzieć, kiedy zobaczysz ją u siebie.

Aby sprawdzić, czy masz już możliwość ukrycia się przed konkretnymi rozmówcami, otwórz WhatsApp, przejdź do Ustawień, kliknij Prywatność, a następnie wybierz Widziano. Jeżeli widzisz ustawienia "Wszyscy, Moje kontakty, Nikt", nie masz jeszcze nowej funkcji. Po aktualizacji w menu pojawi się opcja "Moje kontakty oprócz…".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA