REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Social media /
  5. Social Media - Poradniki

Jak usunąć konto na Twitterze na telefonie i komputerze?

Ekscentryczny Elon Musk stanie się właścicielem Twittera, jednej z najbardziej opiniotwórczych sieci społecznościowych. Jak usunąć konto na Twitterze, jeżeli użytkownikowi nie odpowiada nowy właściciel i jego wizja? Oto instrukcja krok po kroku, jak zdezaktywować konto na TT w aplikacji na telefonie oraz na komputerze.

27.04.2022
10:07
Jak usunąć konto na Twitterze na telefonie i komputerze?
REKLAMA

Elon Musk dopiął swego i przejął Twittera. Za jeden z największych serwisów społecznościowych świata szef Tesli i SpaceX zapłaci aż 44 mld dol. I zapowiada, że jak transakcja zostanie sfinalizowana, zacznie wprowadzać na Twitterze swoje porządki. Ma się zająć zarówno przyziemnymi sprawami - jak wprowadzenie edycji tweetów czy zwiększenia ich limitu znaków - aż po bardziej fundamentalne, jak udostępnienie kodu źródłowego algorytmów Twittera czy zapewnienie pełnej wolności słowa.

REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

Nie wszyscy fani Twittera odnoszą się entuzjastycznie do zmiany właściciela. Musk to postać wysoce kontrowersyjna i ekscentryczna. Z jednej strony ów najbogatszy człowiek świata podejmuje się pożytecznych i rozwijających ludzkość projektów, ze SpaceX i Teslą na czele. Jego osobowość, ego i niecodzienne poglądy nie odpowiadają każdemu. Prawdopodobnie część użytkowników Twittera nie zechce być częścią tej platformy i zechce ją opuścić. Wraz z usunięciem na niej swojego konta.

Jak usunąć konto na Twitterze? Na telefonie jest to bardzo proste.

Poniższa instrukcja ma zastosowanie w przypadku usuwania konta w wersji przeglądarkowej Twittera, jak i jego aplikacji na dowolny telefon.

 class="wp-image-2151363"
Jak usunąć zawieszone konto na Twitterze? Najpierw trzeba je dezaktywować

Pierwszym krokiem do usunięcia konta jest oczywiście uruchomienie Twittera i zalogowanie się. Następnie trzeba wywołać jego menu boczne, klikając w ikonę profilu użytkownika w lewym górnym rogu aplikacji. Tam należy kliknąć w Ustawienia i prywatność.

 class="wp-image-2151366"
Jak usunąć zablokowane konto na Twitterze? Można to zrobić za pomocą aplikacji lub przeglądarki

Następnie należy wybrać Twoje konto. Tam z kolei należy wybrać Dezaktywuj konto.

 class="wp-image-2151369"
Jak skasować konto na Twitterze? Instrukcja

W ostatnim kroku należy potwierdzić swój wybór przyciskiem Dezaktywuj konto. Usługa poprosi powtórnie o hasło do konta na Twitterze, które należy podać.

Jak trwale usunąć swoje konto na Twitterze?

Jak usunąć konto na Twitter? Na komputerze to bardzo łatwe.

Poniższa instrukcja ma zastosowanie w przypadku usuwania konta w wersji przeglądarkowej Twittera, jak i jego aplikacji na dowolny system operacyjny.

 class="wp-image-2151372"
Jak usunąć konto na Twitterze na telefonie i PC? To raptem kilka klików

Po uruchomieniu Twittera należy kliknąć w znajdujący się po lewej stronie ekranu przycisk Więcej, a następnie Ustawienia i prywatność.

 class="wp-image-2151375"
Jak zlikwidować konto na Twitterze? Instrukcja

Na ekranie, który się pojawi, należy wybrać Twoje konto, a następnie Dezaktywuj swoje konto.

 class="wp-image-2151378"
Jak usunąć konto na Twitter? Na komputerze zajmie to krótką chwilę

W ostatnim kroku należy potwierdzić swój zamiar, klikając w Dezaktywuj. Usługa poprosi powtórnie o hasło do konta na Twitterze, które należy podać.

Jak usunąć Twittera? Trzeba mieć na uwadze, że Twitter długo usuwa konto.

REKLAMA

Z punktu widzenia użytkownika, usuwanie konta na Twitterze jest banalnie proste i wymaga niewielkiej liczby działań. Sama usługa żądanie będzie jednak przetwarzała bardzo długo. Profil użytkownika wraz z opublikowanymi tweetami i załącznikami przestanie być momentalnie widoczny dla internautów. Dane na serwerach Twittera będą jednak przechowywane znacznie dłużej.

Twitter zastrzega, że usuwanie wszystkich danych użytkownika z jego serwerów może mu zająć nawet 40 dni. Jest jednak pewien plus tej opieszałości. Przez 30 dni od kliknięcia przycisku Dezaktywuj użytkownik będzie mógł przywrócić skasowane konto, jeżeli zmieni swoją decyzję. Jednak po tych 30 dniach ta możliwość nie będzie już oferowana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA