REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Instytut Pamięci Narodowej zrobił grę, która wygląda kozacko. Gra Szyfrów w dodatku jest darmowa

Finansowane ze środków publicznych gry wideo do tej pory raczej nie zachwycały. Tę złą passę zmienić może darmowa przygodówka Gra szyfrów. Wykonana całkowicie w nowoczesnym Unreal Engine 4.

22.04.2022
19:25
gra szyfrów ipn
REKLAMA

Gra szyfrów jest już dostępna do pobrania z platformy Steam. Gra dostępna jest wyłącznie w wersji dla Windowsa 10, planowana jest jednak również edycja na gogle VR, urządzenia z systemem Android oraz na iPhone’a, iPada i Maca. Mimo planów na energooszczędne urządzenia ultramobilne, wersja PC na materiałach promocyjnych prezentuje się zaskakująco dobrze i nowocześnie.

REKLAMA

Czytaj też:

Prawdopodobnie między innymi z uwagi na fakt, że fundamentem technicznym gry jest Unreal Engine 4, jedna z najbardziej cenionych tego rodzaju technologii w branży gier wideo. Mimo tego gra ma relatywnie niskie wymagania sprzętowe, powinien poradzić sobie z nią niemal każdy komputer z dedykowanym układem graficznym, kupiony nawet pół dekady temu.

Gra Szyfrów to gra fabularna. Zamiast refleksu gracz użyje szarych komórek.

Akcję gry gracze obserwują z perspektywy oczu bohatera. Gra szyfrów opisuje w swoich trzech misjach przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał. Zadaniem graczy będzie łamanie bolszewickich szyfrów i zniszczenie sowieckiego pociągu pancernego. Fabuła rozpoczyna się pod koniec 1920 r., kiedy toczy się walka o Korosteń, czyli kluczowy węzeł kolejowy.

REKLAMA

Odpowiedzialny za grę Instytut Pamięci Narodowej (przy współpracy ze studiem Chroomspace) zapewnia, że gra bazuje na dobrych materiałach źródłowych, wiernie odtwarza każdy detal - zarówno w rekwizytach czy scenografii, jak i w kwestii samych wydarzeń w grze czy przedstawionych w niech postaci.

Produkcja jest całkowicie darmowa, nie zawiera modułów reklamowych czy śledzących. Wystarczy darmowe konto na platformie Steam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA