REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony pokazało nowe gry na PS5 i PS4. Wśród nich miejsce wywalczyła unikalna produkcja z Polski

Sony zorganizowało kolejny pokaz State of Play, poświęcony nadchodzącym grom na PS4 i PS5. Chociaż najnowszy panel był w dużej mierze skupiony na japońskich deweloperach, silnej promocji doczekał się tytuł tworzony przez Polaków z warszawskiego Flying Wild Hog.

10.03.2022
7:13
Sony pokazuje nowe gry dla PS5 i PS4 - wszystkie zwiastuny
REKLAMA

Twórcy PlayStation znajdują się w kluczowym momencie tegorocznego okna premierowego. Jesteśmy świeżo po debiucie rewelacyjnego Horizon Forbidden West. Kilka dni temu na sklepowych półkach wylądował bardzo udany symulator Gran Turismo 7. Natomiast jeszcze w marcu premierę ma enigmatyczne Ghostwire: Tokyo na konsolową wyłączność Sony. Nic dziwnego, że po takiej kanonadzie hitów najnowszy panel State of Play wydaje się co najwyżej poprawny.

REKLAMA

Dla mnie najciekawszą zapowiedzią State of Play jest darmowe rozszerzenie do Returnal, wprowadzające tryb co-op.

Returnal to bardzo udany tytuł, łączący nowoczesną oprawę z rozgrywką w stylu starych gier bullet hell, pamiętających czasy salonów z automatami. Grając w Returnal od samego początku marzyłem o trybie sieciowej kooperacji, tak popularnym w grach retro, z których inspirację czerpie produkcja Sony. Prośby fanów zostały spełnione, Returnal otrzyma moduł co-op. Co najlepsze, kompletnie za darmo.

Returnal: Ascension ma tyle nowej zawartości, że Sony bez problemu mogłoby próbować sprzedawać rozszerzenie w formie płatnego DLC. Zamiast tego aktualizację otrzymamy za darmo, wzorem modułu kooperacji do Ghost of Tsushima. Podoba mi się takie podejście. Cieszę się również, że tak wyjątkowa produkcja wciąż jest wspierana przez deweloperów.

Wśród nowych gier nie zabrakło produkcji z Polski. Trek to Yomi to dzieło doświadczonej ekipy Flying Wild Hog.

Flying Wild Hog jest znane na świecie dzięki grom z serii Hard Reset oraz Shadow Warrior. Teraz warszawskie studio postanowiło stworzyć coś wyjątkowego, czerpiąc inspiracje z filmów Akiry Kurosawy. Trek to Yomi będzie grą 2,5D kładącą nacisk na artystyczną oprawę. Tytuł powstaje we współpracy polskiego studia z niezależnym deweloperem Leonardem Menchiari, odpowiedzialnym m.in. za grę Riot: Civil Unrest.

Trek of Yomi zadebiutuje nie tylko na konsolach PlayStation, ale również komputerach osobistych oraz Xboksach obu generacji. Premiera tej oryginalnej produkcji została zaplanowana na maj 2022 roku.

Najnowszy pokaz State of Play. Wszystkie gry dla PlayStation 5 i PlayStation 4 w jednym miejscu:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA