REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowe Maki i tani iPhone w przyszły wtorek. Apple zaprasza na konferencję

Apple oficjalnie zaprasza na pierwszą konferencję 2022 r. Już 8 marca zobaczymy nowe produkty, a wśród nich nowe komputery Mac i taniego iPhone’a. Czego możemy się spodziewać?

02.03.2022
18:32
Nowy iPhone w przyszły wtorek. Apple oficjalnie zaprasza na konferencję
REKLAMA

Po licznych zapowiedziach, Apple oficjalnie zaprasza na swoją konferencję produktową, która odbędzie się 8 marca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Wydarzenie, podobnie jak ostatnie konferencja Apple’a, będzie odbywać się zdalnie, a mówiąc konkretnie, będzie to nagrany wcześniej film transmitowany online na stronie Apple.com.

REKLAMA

Konferencja Apple 8 marca. Czego możemy się spodziewać?

Na zaproszeniu widzimy hasło "Peek Performance", co jest grą słów. Mamy tu połączenie topowej wydajności (peak performance) i zerkania (peek). Czyżby chodziło o zerkanie w przyszłość?

Niestety nic na to nie wskazuje, bo według przecieków, nadchodząca konferencja zapowiada się wyjątkowo nudno. Najbardziej wiarygodne plotki mówią o tym, że zobaczymy nową wersję iPhone’a SE 2022, która będzie kolejnym odgrzanym kotletem. Znacznie ciekawiej brzmią zapowiedzi, według których dotychczasowy iPhone SE 2020 ma pozostać w ofercie z ceną zaledwie 199 dol.

Drugą nowością sprzętową ma być odświeżony iPad Air. Ma zachować obudowę poprzednika wzorowaną na iPadzie Pro. W przypadku obu sprzętów możemy spodziewać zastosowania topowych procesorów, ale hasłem przewodnim ma być 5G. Oba produkty mają łączyć się z siecią najnowszej generacji.

A może nowe Maki?

Według przecieków w 2022 r. mamy zobaczyć aż siedem nowych Maców, a Apple ma dokończyć proces transformacji swoich komputerów z procesorów Intela na autorskie czipy M. Wśród oczekiwanych nowości są:

REKLAMA
  • Mac mini z procesorem M1 Pro,
  • podstawowy MacBook Pro 13" z czipem M2, następca modelu z 2020 r., tańszy od modelu 14" obecnego w ofercie,
  • Mac mini z procesorem M2,
  • iMac 24" z procesorem M2,
  • zupełnie nowy MacBook Air z czipem M2,
  • nowy iMac Pro z czipem M1 Pro i M1 Max
  • malutki Mac Pro z nowym czipem będącym ekwiwalentem czterech procesorów M1 Max.

Według wcześniejszych przecieków, komputery mamy zobaczyć dopiero w czerwcu, ale z drugiej strony, czy Apple organizowałby dużą konferencję by pokazać nam tylko nudnego jak flaki z olejem iPhone’a SE i tylko odrobinkę ciekawszego iPada Air nowej generacji? Wydaje mi się, że Apple musi mieć jakiegoś asa w rękawie. Już teraz zapraszamy na Spider’s Web, gdzie tuż po konferencji znajdziecie newsy oraz opinie na temat nowych produktów Apple’a.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA