REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

To zobaczyli Rosjanie odwiedzający strony rządowych mediów. Anonymous nie odpuszczają

Jak podaje agencja Reuters, witryny rosyjskich mediów państwowych zostały dzisiaj zhakowane przez grupę Anonymous, a odwiedzający mogli zobaczyć na nich grafiki wymierzone przeciwko Putinowi oraz rosyjskiej agresji na Ukrainę.

28.02.2022
18:15
Anonymous ponownie uderzają w Rosję
REKLAMA

Eksperci są jednomyślni: Rosja nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zmasowane działania w sieci: szerzenie dezinformacji, sabotaże oraz ataki hakerskie. Jednak gdy wojna w cyberprzestrzeni przeniosła się na kremlowskie serwery, Rosjanie doświadczyli tego, jak obosieczną bronią może być Internet. W poniedziałkowe południe mógł się o tym przekonać każdy obywatel Federacji Rosyjskiej odwiedzający witryny należące do reżimowych mediów.

REKLAMA

Grupa Anonymous zhakowała witryny rosyjskich mediów, wyświetliła antyputinowskie grafiki.

Użytkownicy sieci odwiedzający w poniedziałek około południa witryny rosyjskiej agencji prasowej TASS mogli zobaczyć na nich serię grafik wymierzonych przeciwko zbrodniczej polityce Putina. Tak wynika z relacji agencji Routers, powołującej się na kilka rosyjskich źródeł. Na grafikach reżimowych witryn TASS pojawiały się takie sformułowania jak (tłumaczenie redakcyjne):

  • Powstrzymajcie to szaleństwo. Nie wysyłajcie swoich synów i córek na pewną śmierć
  • Putin zmusza nas do kłamania i naraża nas na niebezpieczeństwo. To nie nasza wojna, powstrzymajmy go.
 class="wp-image-2068309" width="580" height="325"
 class="wp-image-2068312"
REKLAMA

Niezależnie od treści na grafice, w dolnej części witryny pojawia się logo i napis Anonymous - ponadnarodowej grupy hakerskiej biorącej odpowiedzialność za ataki na rosyjskie serwery. Anonymous wypowiedziało wojnę cybernetyczną rosyjskiemu reżimowi, od kilkudziesięciu godzin hakując oraz sabotując rozmaite rosyjskie podmioty działające w Internecie.

W tym samym czasie anglojęzyczne wersje witryn należących do TASS przestały się wyświetlać użytkownikom Internetu. W momencie pisania tej wiadomości, na chwilę przed 15:00 polskiego czasu, witryny rosyjskiej agencji przeznaczone dla anglojęzycznych użytkowników powróciły do działania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA