REKLAMA

To zobaczyli Rosjanie odwiedzający strony rządowych mediów. Anonymous nie odpuszczają

Jak podaje agencja Reuters, witryny rosyjskich mediów państwowych zostały dzisiaj zhakowane przez grupę Anonymous, a odwiedzający mogli zobaczyć na nich grafiki wymierzone przeciwko Putinowi oraz rosyjskiej agresji na Ukrainę.

28.02.2022 17.15
Anonymous ponownie uderzają w Rosję
REKLAMA

Eksperci są jednomyślni: Rosja nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zmasowane działania w sieci: szerzenie dezinformacji, sabotaże oraz ataki hakerskie. Jednak gdy wojna w cyberprzestrzeni przeniosła się na kremlowskie serwery, Rosjanie doświadczyli tego, jak obosieczną bronią może być Internet. W poniedziałkowe południe mógł się o tym przekonać każdy obywatel Federacji Rosyjskiej odwiedzający witryny należące do reżimowych mediów.

REKLAMA

Grupa Anonymous zhakowała witryny rosyjskich mediów, wyświetliła antyputinowskie grafiki.

Użytkownicy sieci odwiedzający w poniedziałek około południa witryny rosyjskiej agencji prasowej TASS mogli zobaczyć na nich serię grafik wymierzonych przeciwko zbrodniczej polityce Putina. Tak wynika z relacji agencji Routers, powołującej się na kilka rosyjskich źródeł. Na grafikach reżimowych witryn TASS pojawiały się takie sformułowania jak (tłumaczenie redakcyjne):

  • Powstrzymajcie to szaleństwo. Nie wysyłajcie swoich synów i córek na pewną śmierć
  • Putin zmusza nas do kłamania i naraża nas na niebezpieczeństwo. To nie nasza wojna, powstrzymajmy go.
 class="wp-image-2068309" width="580" height="325"
 class="wp-image-2068312"
REKLAMA

Niezależnie od treści na grafice, w dolnej części witryny pojawia się logo i napis Anonymous - ponadnarodowej grupy hakerskiej biorącej odpowiedzialność za ataki na rosyjskie serwery. Anonymous wypowiedziało wojnę cybernetyczną rosyjskiemu reżimowi, od kilkudziesięciu godzin hakując oraz sabotując rozmaite rosyjskie podmioty działające w Internecie.

W tym samym czasie anglojęzyczne wersje witryn należących do TASS przestały się wyświetlać użytkownikom Internetu. W momencie pisania tej wiadomości, na chwilę przed 15:00 polskiego czasu, witryny rosyjskiej agencji przeznaczone dla anglojęzycznych użytkowników powróciły do działania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA