REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 jeszcze dziś w wersji na konsole bieżącej generacji? O 16:00 będziemy wiedzieć wszystko

CD Projekt Red zapowiedział na 16:00 wydarzenie online, w ramach którego mamy poznać planowane nowości do gry Cyberpunk 2077. Jakie konkretnie? Podpowiedź tkwi w uaktualnionym wpisie gry na Xbox Store.

15.02.2022
10:48
cyberpunk 2077 patch playstation xbox
REKLAMA

O rozczarowaniu, jakim okazał się Cyberpunk 2077, napisano już prawdopodobnie wszystko. Gra została wydana na rynek w koszmarnym stanie. I choć czuć w niej ogromną ilość serca włożoną przez artystów, inżynierów, scenarzystów i resztę ekipy, Cyberpunk 2077 został wydany przedwcześnie, będąc zarazem zaprojektowanym pod sprzęt, który nie jest w stanie poradzić sobie z ambitną wizją twórców.

REKLAMA

Czytaj też:

Cyberpunk 2077 w efekcie jest grywalny głównie na droższych PC, Stadii i konsoli PlayStation 4 Pro. Mimo ukazania się wielu poprawek od premiery, gra nadal sprawia duże problemy na większości platform, na które się ukazała. Choć działa całkiem nieźle na konsolach bieżącej generacji, które uruchamiają wersje dla Xbox One i PS4 w ramach zgodności wstecznej.

Wygląda jednak na to, że lada moment doczekamy się wersji gry, która nie tylko nie będzie wymagać od sprzętu więcej, niż ten jest w stanie zapewnić - to na dodatek będzie odpowiednio wykorzystywać jego architekturę i nowoczesne funkcje. CD Projekt Red zapowiedział na dziś wydarzenie online, na godzinę 16:00. Studio nie podało przy tym tematu, jednak na sugestie w mediach społecznościowych, jakoby miało to związek z aktualizacją pod konsole bieżącej generacji - zamiast zaprzeczać lub milczeć, odpowiada internetowymi memami zdającymi się potwierdzać domysły.

Co więcej, gra na Xbox Store ma już oznaczenie jako zoptymalizowana pod konsole Xbox Series X|S. Choć w momencie oddawania tego tekstu do publikacji na serwerach Xboxa nadal obecna jest tylko wersja na Xbox One (która już w dniu premiery wykorzystywała unikalne dla Xboxa API, pozwalające zwiększyć nieco płynność i szczegółowość grafiki bez tworzenia osobnej wersji na nowy sprzęt).

Cyberpunk 2077 w wersji dedykowanej konsolom PlayStation 5 i Xbox Series. Czego się spodziewać po łatce 1.5?

Aktualizacja do wersji 1.5 ma być darmowa dla wszystkich posiadaczy gry Cyberpunk 2077. Nie trzeba będzie dopłacić, by móc cieszyć się nową oprawą graficzną i rozwiązaniami technicznymi. Aktualizacja trafi przy tym na wszystkie platformy, na jakie została wydana gra - a więc również na PC, konsole minionej generacji i Stadię. Jednak to posiadacze nowych konsol mają skorzystać na aktualizacji w największy sposób. W jaki konkretnie?

REKLAMA

CD Projekt Red na razie trzyma to w tajemnicy. W ramach oficjalnych komunikatów polskie studio ogłosiło tylko lakoniczne, że edycja dedykowana nowym maszynkom do grania ma zawierać uaktualnioną grafikę i usprawnienia na systemowym poziomie. Co to konkretnie oznacza? Prawdopodobnie dowiemy się jeszcze dziś. I być może uda się nawet jeszcze dziś sprawdzić to własnoręcznie.

Poza usunięciem błędów wynikających z niewystarczającej mocy obliczeniowej starych konsol, spodziewane jest zwiększenie liczby przechodniów w świecie gry i dodanie obsługi śledzenia promieni, czyli nowatorskiego systemu symulacji części oświetlenia w grze, jakie jest obecne w wersji na PC.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA