REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 11 z nietypową aktualizacją. Naprawia problemy z wyświetlaniem i interfejsem

Łatka KB5008353 jest już dostępna w usłudze Windows Update. Nie zostanie jednak pobrana automatycznie, a tylko na życzenie użytkownika. Aktualizacja ma rozwiązać liczne problemy Windowsa 11, ale nowy kod nie został jeszcze należycie przetestowany.

Windows 11 Menu Start
REKLAMA

Użytkownicy Windowsa 11, którzy odwiedzą sekcję Windows Update w aplikacji Ustawienia, zwrócą uwagę, że system poinformuje o dostępności aktualizacji KB5008353, która wedle opisu rozwiązuje rozmaite problemy z nowy, Windowsem. Uaktualnienie to nie pojawiło się w drugim wtorku miesiąca jak zwykle i nie jest automatycznie pobierane przez system.

REKLAMA

Czytaj też:

To dlatego, że nowy kod zawarty w poprawce nie został jeszcze w pełni przetestowany. Aktualizację KB5008353 na dziś powinny pobrać tylko te osoby, u których występuje jeden bądź kilka problemów, jakie są wspomniane w jej opisie. Wprowadzanie nowego i nieprzetestowanego kodu do systemu bez potrzeby to ryzyko wywołania nowych problemów, które wcześniej nie występowały. Choć, trzeba przyznać, w przypadku opcjonalnych aktualizacji Windowsa jest ono bardzo małe.

Windows 11 KB5008353 to lepszy interfejs i Pasek zadań.

Aktualizację KB5008353 powinny zastosować osoby, które:

REKLAMA
  • Mają problemy z dźwiękiem Bluetooth;
  • Mają problemy z ikonami na Pasku zadań, gdzie pojawia się podświetlenie informujące o włączeniu danej aplikacji, mimo że ta nie jest uruchomiona;
  • Widzą symbol wyciszenia dźwięku w Pasku zadań, mimo że ten nie jest wyciszony;
  • Mają problem z zawieszającym się komputerem po podłączeniu go do wielu monitorów;
  • Mają problemy z Paskiem zadań na wielu monitorach, gdzie ikony nie wyświetlają się na innym niż główny;
  • Mają problemy z mechanizmem automatycznej jasności w źle oświetlonych pomieszczeniach.

Kod ze wspomnianej aktualizacji, po dalszych testach, zostanie przekazany do zatwierdzenia i wtedy aktualizacja zostanie zastosowana automatycznie u wszystkich użytkowników Windowsa 11. Do tego czasu pozostanie ona dostępna jako ratunek dla tych osób, które zmagają się z powyżej wymienionymi problemami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA