REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 11 z nietypową aktualizacją. Naprawia problemy z wyświetlaniem i interfejsem

Łatka KB5008353 jest już dostępna w usłudze Windows Update. Nie zostanie jednak pobrana automatycznie, a tylko na życzenie użytkownika. Aktualizacja ma rozwiązać liczne problemy Windowsa 11, ale nowy kod nie został jeszcze należycie przetestowany.

26.01.2022
17:31
Windows 11 Menu Start
REKLAMA

Użytkownicy Windowsa 11, którzy odwiedzą sekcję Windows Update w aplikacji Ustawienia, zwrócą uwagę, że system poinformuje o dostępności aktualizacji KB5008353, która wedle opisu rozwiązuje rozmaite problemy z nowy, Windowsem. Uaktualnienie to nie pojawiło się w drugim wtorku miesiąca jak zwykle i nie jest automatycznie pobierane przez system.

REKLAMA

Czytaj też:

To dlatego, że nowy kod zawarty w poprawce nie został jeszcze w pełni przetestowany. Aktualizację KB5008353 na dziś powinny pobrać tylko te osoby, u których występuje jeden bądź kilka problemów, jakie są wspomniane w jej opisie. Wprowadzanie nowego i nieprzetestowanego kodu do systemu bez potrzeby to ryzyko wywołania nowych problemów, które wcześniej nie występowały. Choć, trzeba przyznać, w przypadku opcjonalnych aktualizacji Windowsa jest ono bardzo małe.

Windows 11 KB5008353 to lepszy interfejs i Pasek zadań.

Aktualizację KB5008353 powinny zastosować osoby, które:

REKLAMA
  • Mają problemy z dźwiękiem Bluetooth;
  • Mają problemy z ikonami na Pasku zadań, gdzie pojawia się podświetlenie informujące o włączeniu danej aplikacji, mimo że ta nie jest uruchomiona;
  • Widzą symbol wyciszenia dźwięku w Pasku zadań, mimo że ten nie jest wyciszony;
  • Mają problem z zawieszającym się komputerem po podłączeniu go do wielu monitorów;
  • Mają problemy z Paskiem zadań na wielu monitorach, gdzie ikony nie wyświetlają się na innym niż główny;
  • Mają problemy z mechanizmem automatycznej jasności w źle oświetlonych pomieszczeniach.

Kod ze wspomnianej aktualizacji, po dalszych testach, zostanie przekazany do zatwierdzenia i wtedy aktualizacja zostanie zastosowana automatycznie u wszystkich użytkowników Windowsa 11. Do tego czasu pozostanie ona dostępna jako ratunek dla tych osób, które zmagają się z powyżej wymienionymi problemami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA