REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Chińczycy pokryli szczyty gór Taihang panelami słonecznymi. Niebywały widok [WIDEO DNIA]

Na początku może się wydawać, że patrzymy na nowoczesne, szklane wieżowce. Ale to złudzenie. To wielka farma słoneczna składająca się z tysięcy paneli pokrywających szczyty i doliny gór Taihang.

26.01.2022
21:18
taihang-gory
REKLAMA

Czy tak wygląda przyszłość? Niewykluczone. Dzisiejsze wideo dnia przedstawia nietypową konstrukcję zbudowaną na przestrzeni ostatnich kilku lat w pasmie górskim Taihang we wschodnich Chinach.

REKLAMA

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że patrzymy na szklaną ścianę jednego ze współczesnych wieżowców. Kilka sekund później wiadomo już, że pierwsze wrażenie było złudne. Zdjęcie przedstawia bowiem składającą się z setek paneli słonecznych farmę słoneczną pokrywającą po horyzont wzgórza i doliny chińskiego pasma Taihang.

Farma słoneczna obniży emisję CO2

Chińskie władze zainstalowały w regionie panele słoneczne zdolne generować nawet 321 megawatów energii rocznie. Docelowo farma słoneczna obniży emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 251 000 ton rocznie.

REKLAMA
Panele słoneczne w paśmie górskim Taihang

Warto jednak tutaj zauważyć, że farma słoneczna powstała nie tylko z powodów ekologicznych. Obszar prowincji Hebei jest znacznie słabiej rozwinięty od zachodnich Chin i mieszkańcy tego regionu w wielu miejscach mają problemy z dostępem do energii. Dzięki farmie słonecznej cały region będzie mógł nie tylko zapewnić sobie stały dostęp do energii słonecznej, ale także przyniesie wymierny zysk finansowy po podłączeniu do krajowej sieci energetycznej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA