REKLAMA

Daje 100 cali przekątnej ekranu i zmieści się w małej torbie. Samsung The Freestyle - pierwszy taki projektor na rynku

Miniaturowe projektory do tej pory zapewniały obraz i dźwięk na poziomie co najwyżej podstawowym. The Freestyle od Samsunga zmienia zasady gry.

05.01.2022 02.30
samsung the freestyle
REKLAMA

Miniaturowe projektory nie są niczym przesadnie nowym na rynku. Do tej pory jednak trudno było mówić o zapewnianiu filmowych wrażeń. Dało się to oglądać i nawet czerpać z tego przyjemność, ale trudno mówić nawet o namiastce kinowych wrażeń. The Freestyle obiecuje to zmienić. Ten niewielki projektor można względnie wygodnie zabrać ze sobą wszędzie. Jakość obrazu ma przy tym być na bardzo wysokim poziomie. Nawet wbudowane audio jest niczego sobie.

REKLAMA

Czytaj też:

 class="wp-image-1996286"
Samsung The Freestyle

To pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku. Projektor zapewnia obraz o przekątnej do 100 cali. Freestyle waży zaledwie 830 g, pozwala z łatwością przekształcić w ekran dowolną powierzchnię taką jak ściana, sufit, podłoga czy namiot. Można przy tym bez problemu dostosować wielkość obrazu do potrzeb, a także jego położenie. To ostatnie umożliwia pomysłowy stojak, który umożliwia rotację do 180°.

Samsung The Freestyle. Kino na każdym wyjeździe.

 class="wp-image-1996289" width="580" height="386"
Samsung The Freestyle

The Freestyle wyposażono w kompleksowe funkcje automatycznej korekcji Keystone (korekcja trapezu) i poziomowania. Pozwalają one urządzeniu samoczynnie dostosowywać ekran do dowolnej powierzchni pod każdym kątem. Użytkownicy mogą więc liczyć na łatwość obsługi a zarazem na oglądanie treści bez zniekształceń geometrycznych. Obsługę dodatkowo ułatwia funkcja automatycznego ustawiania ostrości. Projektor obsługuje obraz Full HD z HDR10.

 class="wp-image-1996292"
Samsung The Freestyle

The Freestyle ma też zapewniać bardzo przyzwoity dźwięk. Głośnik niskotonowy ma oferować przekonujący bas, a konstrukcja całego systemu audio zapewnia propagację dźwięku we wszystkich kierunkach (360 stopni).

 class="wp-image-1996295"
Samsung The Freestyle

The Freestyle współpracuje z akumulatorami zewnętrznymi zgodnymi z USB-PB i oferującymi moc 50 W / 20 V lub większą. Innymi słowy, The Freestyle’owi wystarczy porządny powerbank, by zapewnić kinowy seans. Ciekawostką jest też jego zgodność z gniazdkiem oświetleniowym E2.

 class="wp-image-1996298"
Samsung The Freestyle

The Freestyle pracuje pod kontrolą systemu Tizen, a więc tego samego systemu, który jest wykorzystywany w smart TV Samsunga. Oznacza to wygodę obsługi, a przede wszystkim zgodność z wszystkimi popularnymi polskimi usługami VOD. Projektor oferuje też funkcję dekoracyjną, ozdabiając otoczenie nastrojowym oświetleniem w ramach znanego z telewizorów QLED trybu Ambient. The Freestyle może też pełnić funkcję odtwarzacza muzycznego z świetlną wizualizacją aktualnie odtwarzanych piosenek. Jest też zgodny z AirPlay 2 i mechanizmem castowania z telefonów Samsung Galaxy. Można też podłączać konsole do gier, służy do tego złącze micro-HDMI.

 class="wp-image-1996301"
Samsung The Freestyle

Samsung The Freestyle będzie lada moment wprowadzony do obrotu na rynku amerykańskim.

REKLAMA

W ciągu najbliższych miesięcy ma trafić do Europy, w tym do Polski. Dokładna data premiery i cena, niestety, jeszcze nie są znane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA